Uudised

Buddhapäeva tähistamine laupäeval, 18. mail

Buddhapäeva ehk Vesaki tähistamine toimub sel aastal laupäeval, 18. mail kell 14.00-18.00 Umbusi budismi keskuses Põltsamaal.

Järgides Kagu-Aasia budistlikku traditsiooni, tähistame iga aasta maikuus koos teiste budistide ja budismihuvilistega Buddha virgumist ja elu. Sarnaseid Vesaki tähistamisi on Budakojas toimunud 2005. aastast alates ja tihti on neil tähistamistel keskne teema.

Selle aasta tähtpäeva teemaks on „Virgumise teel üksi ja ühiselt. Üksiolek, sõprus ja kogukond vaimsel teel” ja sel teemal kõnelevad Teet Toome, Hasso Krull, Alari Allik, Liis Jürgens ja Leho Rubis.

  • Teet Toome: Kaastunne – kas teiste või enda jaoks?
    Kaastunne on budismis põhiline positiivne suhtumine, mis seotud teiste olenditega. See on ka üks olulisemaid harjutusi, et jõuda virgumisele. Kumb on siis olulisem, kas kaastunde rakendamine ühiskondlikes suhetes või inimese isiklikus vaimses arengus? Kas virgumine on kollektiivne või individuaalne nähtus?
  • Hasso Krull: Iivan Tuhkapusja ja mõisa aida võtmed.
    Ärkvelolekul on muinasjuttudes eriline tähendus. Ilmselt viitab see meeleselgusele või mõnele meeleselguse aspektile. Kuid sellest veel ei piisa. Õigel hetkel tuleb küsida ka õige küsimus, ületada üks lävi.
  • Alari Allik: Kogukonna tähendus Dōgeni “Tõelise dharmasilma varakambris”
  • Liis Jürgens ja Leho Rubis vestlevad üksi ja ühiselt musitseerimisest.

Hetkes sündivat keskendumismuusikat – muusikalisi vahepalasid harfil – esitab Liis Jürgens. Liisi juhendamisel on üritusel kavas ka spontaanne helikohalolu workshop. Võta kaasa lauluhääl või mõni instrument (kasvõi lapse kõristi)! 

Kohapeal on avatud taimetoidusuupistete kohvik.

Umbusi budismi keskuse asukoha kohta leiab rohkem informatsiooni nende kodulehelt: https://umbusikeskus.wordpress.com/contact/

Kõik huvilised on teretulnud!

Kui sul on võimalik Tallinna või Tartu poolt tulles teistele osalejatele oma autoga küüti pakkuda või oled huvitatud kaasasõidu võimalusest, kirjuta palun hiljemalt reedel, 17. mail meiliaadressil .

Lisainfo: 52 11 284,