Vesaki – Buddhapäeva – tähistamine

vesakJärgides Kagu-Aasia budistlikku traditsiooni, tähistame iga aasta mais koos teiste budistidega Buddha virgumist ja elu. Sarnaseid Vesaki tähistamisi on Budakojas toimunud 2005. aastast alates ja tihti on neil tähistamistel keskne teema. 


 

Vesaki – Buddhapäeva – tähistamine 2017. aasta mais

Pühapäeval, 7. mail kell 14.00-16.30 Tallinna Budakojas (Luha tn. 1)

2017. aasta Buddhapäeva keskseks teemaks oli “Kohalikku kuulates” ja sel teemal kõnelesid Märt Läänemets, Alari Allik, Doris Kareva ja Bodhikara. Hetkes sündivat keskendumismuusikat – muusikalisi vahepalasid harfil – esitas Liis Viira. 

Loe lähemalt →


Varasemaid Vesaki tähistamisi:

  • 2016. aasta Buddhapäeva teemaks oli “Buddha ja mets” ja sel teemal kõnelesid Hasso Krull, Herdis Fridolin, Alari Allik ja Bodhikara. Muusikalisi vahepalasid harfil esitas Liis Viira. 2016. aasta Buddhapäeva meenutusi leiab siit lingilt
  • 2015. aasta tähtpäeva teemaks oli vaimse inspiratsiooni allikad ja sel teemal kõnelesid Märt Läänemets, Alari Allik, Monica-Linde Klemet ja Bodhikara.
  • 2014. aasta Buddhapäeva keskseks teemaks oli luule Idast ja Läänest, mis inspireerib meid budistlike õpetuste harjutamisel. Luulekatkendeid valisid Märt Läänemets, Jaanus Valk, Elli Feldberg, Vaddhaka ja Bodhikara. Muusikalised vahepalad kõlasid Leho Rubise esituses.
  • 2013. aasta Buddhapäeva teemaks oli “budismi tulevik”. Vaateid budismi tulevikule jagasid Kati Kivimaa, Alari Allik, Teet Toome ja Chipamong Chowdhury (bhikkhu Revata Dhamma). Ürituse kava leiab siit lingilt.
  • 2012. aasta Vesaki teemaks oli “virgumise kujutamine” ja sel teemal kõnelesid Leho Rubis, Nagašila (Helsingi budistlikust keskusest) ja Doris Kareva. Ürituse kava leiab siit lingilt.
  • 2011. aastal oli keskseks teemaks palverännumotiivid budismis (Märt Läänemets käsitles seda „Põimiksuutra“ valguses; Vaddhaka vaatles palverändu kaasaja Indias; Alari Allik rääkis palverännakust jaapani luuletaja Saigyō näitel.) Ürituse kava leiab siit lingilt.
  • 2007. aasta teemaks oli budistlik looduseteemaline luule läbi ajastute (ürituse raames kõlasid nii tõlgitud värsid eri Kagu-Aasia kultuuridest kui ka Jaan Kaplinski esituses tema enda luulet).

 

2017. aasta Buddhapäeva keskseks teemaks oli “Kohalikku kuulates” ja sel teemal kõnelesid Märt Läänemets, Alari Allik, Doris Kareva ja Bodhikara. Hetkes sündivat keskendumismuusikat – muusikalisi vahepalasid harfil – esitas Liis Viira. 2017. aasta Buddhapäeva meenutusi leiab siit lingilt
2016. aasta Vesaki tähistamise keskseks teemaks oli oli “Buddha ja mets” ja sel teemal kõnelesid Hasso Krull, Herdis Fridolin, Alari Allik ja Bodhikara. Hetkes sündivat keskendumismuusikat – muusikalisi vahepalasid harfil – esitas Liis Viira.  2016. aasta Buddhapäeva meenutusi leiab siit lingilt. 
2014. aasta Vesaki tähistamise keskseks teemaks oli luule idast ja läänest, mis inspireerib meid budistlike õpetuste harjutamisel. Luulekatkendeid valisid Alari Allik, Märt Läänemets, Jaanus Valk, Elli Feldberg, Vaddhaka ja Bodhikara. Tiibetikeelsed austusvärsid Buddhale kõlasid laama Sangyas’e esituses. 
2013. aasta Buddhapäeva tähistamise teemaks oli “budismi tulevik”. Sõnavõttudega esinesid Kati Kivimaa, Alari Allik, Teet Toome ja Chipamong Chowdhury (bhikkhu Revata Dhamma). Ürituse kava leiab tutvumiseks siit lingilt.
2012. aasta Vesaki tähistamise teemaks oli “virgumise kujutamine” ja sel teemal kõnelesid Leho Rubis, Nagašila (Helsingi budistlikust keskusest) ja Doris Kareva.
2011. aastal oli Vesaki keskseks teemaks palverännumotiivid budismis (Märt Läänemets käsitles seda „Põimiksuutra“ valguses; Vaddhaka vaatles palverändu kaasaja Indias; Alari Allik rääkis palverännakust jaapani luuletaja Saigyō näitel.)
2007. aasta Vesaki teemaks oli budistlik looduseteemaline luule läbi ajastute (ürituse raames kõlasid nii tõlgitud värsid eri Kagu-Aasia kultuuridest kui ka Jaan Kaplinski esituses tema enda luulet).