Raamat “Budismi alused”
Tartu Ülikooli Kirjastuselt ilmus olulise budismiteemalise raamatu “Budismi alused” eestikeelne tõlge.
Raamat “Maailmatuultes seilates: budistlik tee läbi elu tõusude ja mõõnade”
Vajragupta raamatus esitatud mõtisklused, harjutused ja soovitused igapäevaseks praktikaks võivad aidata sul leida igapäevaelu tõusude ja mõõnade – nii suurte kui väikeste – keskel suuremat tasakaalu ja perspektiivitaju.
Raamat meditatsioonist: “Muuda oma meelt. Praktiline budistliku meditatsiooni käsiraamat”
“Muuda oma meelt” on kergesti loetav ja põhjalik budistliku meditatsiooni teejuht, mis põhineb traditsioonilisel materjalil, kuid on kirjutatud kerges ja tänapäevases stiilis. Raamatut ilmestavad värvikad tõsielulood ja näpunäited autori omaenda kogemusest mediteerija ja õpetajana, nii et värskendavat inspiratsiooni leiavad siit ka kogenud mediteerijad.
Maitreyabandhu “Elu täie tähelepanuga – praktiline kursus teadlikkuse arendamiseks” – suvi 2015
Suunaandjaks tuntud varajane budistlik tekst Satipatthana sutta ja abiks pikaajaline õpetamise kogemus Londoni budistlikus keskuses juhatab Maitreyabandhu siin raamatus lugeja Buddha rikkalikku teadlikkuseõpetuste maailma.
David R. Loy “Raha, seks, sõda, karma: märkmeid budistlikuks revolutsiooniks”
David Loy on budistlikus maailmas saanud oluliseks ja elujõuliseks hääleks ning “Raha, seks, sõda, karma: märkmeid budistlikuks revolutsiooniks” on tema kirglik ja julge katse käsitleda mõningaid suuri küsimusi, millega me nii individuaalses kui kollektiivses plaanis silmitsi seisame.
Andrew Skilton “Budismi lühiajalugu”
Inglise orientalisti Andrew Skiltoni käsitlus on asjaomastes ringkondades üks tunnustatumaid sissejuhatusi budismi ajalukku. Raamatus antakse ülevaade Buddha elust ja õpetusest, budismi levikust ja arengust, budistlikest tekstidest ja nende tähendusest ning erinevatest budistlikest koolkondadest Indias ja muudes Aasia riikides. Raamatu ilmumist toetas Tallinna Budakoda.
Sangharakšita “Buddha õilis kaheksaosaline tee”
Õilis kaheksaosaline tee on Buddha visand teest kannatuse lõppemisele. See kuulub esimeste õpetuste hulka, millest Buddha oma virgumiskogemuse järgselt rääkis. Olulisel kohal on see budistlike õpetuste seas tänini. Sangharakšita annab oma raamatus põhjaliku ülevaate nii kaheksaosalisest teest tervikuna kui selle osadest eraldiseisvalt.
Rick Hanson, Richard Mendius “Sinu aju. Kuidas toimib ja kuidas efektiivselt kasutada”
Rick Hansoni ja Richard Mendiuse “Sinu aju” pakub lugejale budistliku filosoofia ja neuroteaduse oskuslikku ühendust, aidates uurida kannatuse allikaid ning näidates teed emotsionaalse vabanemiseni.
Jill Bolte Taylor “Silmiavav insult. Ajuteadlase isiklik rännak”
Dharmachari Bodhipaksa vaatleb oma raamatututvustuses, mille poolest neuroteadlase Jill Bolte Taylori insuldikogemuse kirjeldus võib huvi pakkuda ka budistliku meditatsiooni harjutajale.
Kamalašila raamat meditatsioonist internetis tasuta lugemiseks
Kamalashila annab oma raamatus põhjaliku ülevaate budistliku meditatsiooniga seonduvatest teemadest. Raamat on hea töövahend igale meditatsioonist huvitunule – algaja leiab raamatust põhjaliku sissejuhatuse ja harjutuste tutvustuse, kogenud mediteerija aga võimaluse oma meditatsioonipraktikat värskendada ja süvendada.