Keskuse ajaloost

1989. aastal külastasid Lääne budistliku vennaskonna (alates 2010. aastast nimega Triratna ordineeritud budistide ühendus) liikmed Soomest esimest korda Eestit. Nende juhendamisel toimusid mitme aasta jooksul õpingud ja meditatsioonilaagrid Põllu tänavas Tallinnas (algselt Eesti Budistliku Liidu raames) ning suvel laagrid Andineemes. 1993. aastal toimus Mustamäe teel esimene budistliku meditatsiooni kursus. Lisaks meditatsiooni ja budismi kursustele on toimunud erinevaid harjutus- ja õppelaagreid, teema- ja rituaaliõhtuid, budistlike tähtpäevade tähistamisi. 1996. aastast toimusid õpingud ja meditatsioonid Poska tänaval. 2002. aasta kevadest 2008. aasta maini tegutses Tallinna FWBO budistlik keskus Tallinna Vanalinnas aadressil Sulevimägi 5.

2008. aasta maist asub Tallinna Budakoda aadressil Luha 1. Tegevuskavasse kuuluvad regulaarsed meditatsiooni- ja rituaaliõhtudmeditatsioonikursused, budismikursused, õpinguseminarid ja budismi- ja meditatsioonilaagrid.

2008. aasta veebruarist toimuvad ka Tartus budismi- ja meditatsiooniõhtud. 2015. aasta septembrist leiab Tartu Budakoja aadressilt Kastani 42.