Tähelepanelik teadvelolek

asfalttaevasTähelepanelik teadvelolek (inglise keeles “mindfulness”, tõlgitud ka kui ärksus ja ärksameelsus) on omadus, mida saab arendada nii meditatsioonis kui ka igapäevaelus. See on iidne budistlik tarkus, mida on praktiseeritud sajandeid. Kaasajal leiab tähelepanelik teadvelolek üha enam rakendust ka erinevates psühholoogia- ja meditsiinimaastiku lähenemistes.

Budakojas toimuvatel kursustel õpitakse, kuidas rakendada tähelepanelikkust meie igapäevaelus kasutades selleks praktilisi harjutusi, mida osalejad võivad teha nii kodus kui tööl.


Tähelepanelikku teadvelolekut lähemalt – nii budistlikes õpetustes kui kaasaja neuroteaduses – vaatlevad kolm Vaddhaka artiklit:


 

Elu täie tähelepanuga: tähelepaneliku teadveloleku praktiline kursus – kevad 2016

Tallinna Budakojas kuuel teisipäeval (1.03, 08.03, 15.03, 22.03, 29.03, 05.04) kell 18.00-20.00. Tähelepanelik teadvelolek (inglise keeles “mindfulness”, tõlgitud ka kui ärksus ja ärksameelsus) on omadus, mida saab arendada mitte ainult meditatsioonis, vaid ka igapäevaelus. See on iidne budistlik tarkus, mida on praktiseeritud sajandeid. Kursusel õpitakse, kuidas rakendada teadvelolekut meie igapäevaelus kasutades selleks praktilisi harjutusi, mida…

Tähelepanelikkuseõhtud Tartus – sügis 2014

Viiel neljapäeval (2.10, 23.10, 6.11, 20.11, 11.12) kell 18.30-20.45. Tähelepanelik teadvelolek (inglise keeles “mindfulness”, tõlgitud ka kui ärksus ja ärksameelsus) on omadus, mis ei ole sugugi vaid meditatsiooni pärusmaa – niisama väärtuslik on selle arendamine argise keskel. Tähelepanelikkusega seotud õpetusi omistatakse juba ajaloolisele Buddhale – leiame need näiteks Paali kaanoni Satipatthana ja Maha-satipatthana suttadest. Neil viiel õhtul vaatame lähemalt, kuidas rakendada tähelepanelikku teadvelolekut me igapäevaelus kasutades…