Tähelepanelik teadvelolek

asfalttaevasTähelepanelik teadvelolek (inglise keeles “mindfulness”, tõlgitud ka kui ärksus ja ärksameelsus) on omadus, mida saab arendada nii meditatsioonis kui ka igapäevaelus. See on iidne budistlik tarkus, mida on praktiseeritud sajandeid. Kaasajal leiab tähelepanelik teadvelolek üha enam rakendust ka erinevates psühholoogia- ja meditsiinimaastiku lähenemistes.

Budakojas toimuvatel kursustel õpitakse, kuidas rakendada tähelepanelikkust meie igapäevaelus kasutades selleks praktilisi harjutusi, mida osalejad võivad teha nii kodus kui tööl.


Tähelepanelikku teadvelolekut lähemalt – nii budistlikes õpetustes kui kaasaja neuroteaduses – vaatlevad kolm Vaddhaka artiklit:


 

Elu täie tähelepanuga: meditatsioonis ja teadveloleku praktikates sügavamale – kevad 2019

Kursus Tallinna Budakojas kuuel teisipäeval (19.03, 26.03, 02.04, 09.04, 16.04, 23.04) kell 18.00–20.15. Kui oled tuttav hingamise teadvustamise ja heasoovlikkuse meditatsiooniga (mettā bhāvanā) ning tahad oma meditatsioonipraktikat igapäevaelu keskel edasi arendada, on see kursus just sinule. Uurime, mil viisil budistlikel õpetustel põhinev teadlikkuse harjutamine võib olla loovaks jõuks meeles ning abiks ärevusest ja teistest keerulistest…

Elu täie tähelepanuga: tähelepaneliku teadveloleku praktiline kursus – kevad 2016

Tallinna Budakojas kuuel teisipäeval (1.03, 08.03, 15.03, 22.03, 29.03, 05.04) kell 18.00-20.00. Tähelepanelik teadvelolek (inglise keeles “mindfulness”, tõlgitud ka kui ärksus ja ärksameelsus) on omadus, mida saab arendada mitte ainult meditatsioonis, vaid ka igapäevaelus. See on iidne budistlik tarkus, mida on praktiseeritud sajandeid. Kursusel õpitakse, kuidas rakendada teadvelolekut meie igapäevaelus kasutades selleks praktilisi harjutusi, mida…