Uudised

Budakoja kevadine mõtluslaager (26.-28.04.2024)

Budakoja kevadlaager: “Kütkestav kevad: mittemidagitegemise meistriklass”

26.-28. aprillil 2024 toimub Budakoja nädalavahetuse kevadlaager Lääne-Virumaal, Pikeveres, Oti talus.

NB! Et ruumide suurus seab omad piirid, on praeguseks laagrisse registreerunute arv täis ja rohkem osalejaid sellesse laagrisse ei mahu. Soovi korral võib end lisada laagri ootejärjekorda juhuks, kui mõni koht vabaneb.


Laager võiks olla loomulikuks jätkuks kohaliku kevadise loodusega koos olemisele, selle tundlikumale tunnetamisele ja ka tundma õppimisele. Püüame toetada loova igavuse seisundit, anname enesele võimaluse kevadist ärkamist, tärkamist ja puhkemist selgemalt ning vahetumalt tajuda. Igaüks omas rütmis ja viisil. Herdis tutvustab huvilistele kohalikku loodust, Helena ning Jana juhendavad temaatilisi regilaule (sh Päevaveeretamise lauluga päikese magama panemine). Matkal püüame ruumi anda ka kõndmeditatsioonile ja vaikusele iseendas ning looduses. Bodhikara mõtestab sissejuhatuseks mittemidagitegemist elava dharmaharjutusena. Toiduga seonduva korraldusliku poole on enese õlule võtnud ka seekord Baldur.

Laager algab laagripaika ettevalmistavate talgutega reedel (26.04) kell 14.00 ja lõpeb pühapäeval (28.04) lõunasöögiga kell 12.30. Juhul, kui talgutel ei ole võimalik osaleda, on laagri alguseks planeeritud reede õhtu kell 19.

NB! Laager sobib neile, kes on hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse (paali k. metta bhavana) meditatsioonidega varasemast tuttavad.


Registreerimine: palun saada meil oma osalemissooviga meiliaadressile (hiljemalt nädal enne, st reedel, 19. aprillil). Pärast registreerimise kinnituse saamist maksa osalustasu panka MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907 (Swedbank).

Ööbimine: Võtke kaasa linad või magamiskott. Madratsid ja padjad ning ka mõni lisatekk on kohapeal olemas. Majutumisel tuleb valmis olla magama põrandal madratsitel ning teistega tuba jagama.

Mittemidagitegemine: Kes soovib looduses istuda, võiks võtta kaasa kokkupandava tooli või mati vms.

Soovitatav osalemistasu: 60 eurot (toetajahind 80 eurot). Ühiselt valmistatav taimetoidueine sisaldub hinnas.


Pikeverre saab tulla autoga või siis rongiga Kiltsi, kuhu saame autoga vastu tulla. Praeguse sõiduplaani järgi oleks kõige optimaalsem, kui kõik rongiga tulijad valiksid lõunased reisid Kiltsi:

rong Tallinnast kl 11.53 jõuab Kiltsi 13.18
rong Tartust 12.10 jõuab Kiltsi 13.19

Kuna sõiduplaanid võivad aeg-ajalt muutuda, soovitame aktuaalset infot kontrollida siit: https://elron.ee/

Kui soovid, et sulle rongile vastu tuldaks, anna oma rongiga tulemisest palun eelnevalt teada.

Autoga tulijatel soovitame süsinikujalajälje vähendamiseks osutada heldust ka kaasteelistele.