Meie keskus

keskus

Tallinna Budakoda

Tallinna Budakoda asub aadressil Luha 1 (Koidu ja Luha tn nurgal). Budakojas võib harjutada meditatsiooni, saada teadmisi budismist ja osaleda budistlikes rituaalides. Korraldame regulaarselt meditatsioonikursusi ja vestlusi Buddha õpetuse teemadel, mis sobivad igasuguste eelteadmistega osavõtjatele. Algajatele sobib sissejuhatav meditatsioonikursus. Kogenumatele soovitame sisekaemust ja mõistmist toetavaid nn vipassana meditatsioonikursusi.

Budakoda on avatud erinevate traditsioonide – hiina chani, jaapani zeni, Kagu-Aasia theravaada ja tiibeti budismi koolkondade õpetajatele. Keskus on seotud Triratna budistliku kogukonna (varasema nimega Lääne budistliku vennaskonna sõbrad (FWBO)) keskuste ülemaailmse võrgustikuga.

Budakojale on omaseks püüd Buddha őpetusi kaasaja olude keskele tőlkida; erinevate budistlike koolkondade őpetustele ja kohalikule kultuurile avatud olemine; terviklik ja tasakaalustatud lähenemine meeleharjutustele – pöörates tähelepanu nii meditatsioonile, őpingutele, rituaalidele kui ka praktikale igapäevaelu keskel.

Budakoja tegevust korraldab MTÜ Budakoda (registrikood: 80172330).


Kus asume


Tallinna Budakoda asub aadressil Luha 1 (Koidu ja Luha tn nurgal).
Parkimine on Luha tänaval tasuta pärast 19.00 ja kogu pühapäeva jooksul.


2008. aasta veebruarist on tavaliselt neljapäeviti toimunud Tartus meditatsiooni- ja budismiõhtud. 2015. aasta septembrist leiab Tartu Budakoja aadressilt Kastani 42 (hoovipoolne sissepääs, kolmas korrus).