Tallinna Budakoja kava

kava-buddha

Tallinna Budakoja kava: september-oktoober 2020


Üritusele tulles palume veenduda, et olete terved. Haigussümptomite ilmnemisel jääge palun koju!

E Esmaspäev: loengusari “Otsides koos Buddhaga”


Kaheksal esmaspäeval (07.09 – 26.10), kell 18.00–20.15. Mis on elu mõte? Selles loengusarjas uurib Vaddhaka Buddha elu ja õpetusi, võttes Buddha teejuhiks, et leida üles meie elu eesmärk ja tähendus.

Õhtute teemad:

  • 07.09 Lood ja tähenduse otsimine
  • 14.09  Buddha lugu
  • 21.09  Miks Buddha kodust lahkus?
  • 28.09  Buddha virgumiseotsingud
  • 05.10  Mis on virgumine?
  • 12.10  Reaktiivne meel, loov meel
  • 19.10  Ratas ja spiraal
  • 26.10  Karma ja viis niyama’t

Õhtute kava:

  • Kell 18.00: meditatsioon. (Sobib neile, kes on eelnevalt hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse harjutustega tuttavad. Palume mitte hilineda.)
  • Kell 19.00: loengusari

Juhendab Dharmachari Vaddhaka inglise keeles. Tõlge eesti keelde. Osalemine annetusepõhine.
 
NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palume meditatsiooniga tutvumise tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 17.45. Pärast põgusat meditatsiooni tutvustust võite osaleda koos regulaarsete osalejatega juhendamata meditatsioonil või kui tahaksite saada üksikasjalikumat sissejuhatust, siis toimub soovi korral kell 18.00–18.50 algajatele eraldi juhendatud meditatsioon.

Neil, kes ei saa esmaspäeva õhtutel füüsiliselt Budakotta tulla, on võimalik osaleda neil üritustel internetis Zoomi kaudu. Kui soovid liituda internetis, pead Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruma (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks. Pane tähele, et esmaspäevaõhtuti ei ole võimalik jagada interneti teel meditatsiooniõpetusi. Kui soovid liituda meditatsiooniga internetis ja sa ei ole tuttav hingamise teadvustamise ja metta bhavana meditatsioonidega, võid leida nende meditatsioonide juhendid aadressil https://www.budakoda.ee/hingamise-teadvustamise-meditatsioon/ ja https://www.budakoda.ee/siira-heasoovlikkuse-meditatsioon/


T Teisipäev: meditatsioonikursus (15.09–20.10)


Sissejuhatus meditatsiooni ja budismi.
NB! Kursusele registreerunute arv on praeguseks täis ja rohkem osalejaid sellele kursusele ei mahu.
15. septembril Tallinna Budakojas algav kursus tutvustab budistlikku meditatsiooni ja budismi igapäevaeluga seotud põhiideid. Kuuel teisipäeval (15.09 – 20.10) kell 18.30-21.00. Kursusel osaleja saab põhjaliku juhenduse keskendumist, teadlikkust ja positiivseid emotsioone arendavates meditatsioonides. Kursus tutvustab ka budismi põhiideid, mis on seotud meditatsiooni ja meie igapäevaeluga. Juhendab Dharmachari Vaddhaka inglise keeles. Tõlge eesti keelde.
Osalejad saavad kaasa Paramananda meditatsiooni tutvustava raamatu „Muuda oma meelt“. Raamatu hind sisaldub kursuse osalustasus ja raamatud antakse osalejatele kursuse esimesel õhtul. Kursuse maksumus on 55 eurot (tudengitele ja pensionäridele 40 eurot).
Registreerimiseks saada meil osavõtusooviga aadressil . Pärast kinnituse saamist maksa õppemaks panka (MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907, Swedbank) hiljemalt kümme päeva enne kursuse algust (laupäevaks, 05.09.2020). Osavõtjate arv on piiratud, maksega hilineja registreering tühistatakse ning antakse ootejärjekorras olijale. Registreerimata tulijad võetakse vastu, kui kohti veel on. Registreerimine ja info: