Tallinna Budakoja kava

kava-buddha


Tallinna Budakoja kava: mai 2024


 

Esmaspäeval, 06. mail, kell 18.15-20.15

Looduse peegeldusi luules ja muusikas –
Doris Kareva ja Leho Rubis

Doris Kareva ja Leho Rubis


Õhtu kava:

  • Kell 18.15: meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on  hingamise teadvustamine ,  siira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. Palume mitte hilineda!
  • Kell 19.15: luule ja muusika

Dorise ja Leho luule- muusikaõhtu on osa “Minnes välja, et minna sisse: vaimse inspiratsiooni leidmine loodusest” õhtute seeriast.


NB! Üritusel osalemiseks pead tulema Tallinna Budakotta kohale. Interneti teel ülekannet ei toimu.


Kahel esmaspäeval (13. ja 20.05):
meditatsiooni- ja budismiõhtu

Võimalus vestelda Vaddhaka eestvedamisel meditatsiooni ja budismi teemadel.


Õhtu kava:

  • Kell 18.15: meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on  hingamise teadvustamine ,  siira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. Palume mitte hilineda!
  • Kell 19.15: vestlus

Osalemine annetusepõhine. Annetuse võib teha otse MTÜ Budakoda kontole:
EE342200221020043907, Swedbank.


NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palume meditatsiooniga tutvumise tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 18.00. Pärast põgusat meditatsiooni tutvustust võite osaleda koos regulaarsete osalejatega juhendamata meditatsioonil.


Neil, kes ei saa 13.05 ja 20.05 füüsiliselt Budakotta tulla, on võimalik osaleda üritustel internetis Zoomi kaudu. Kui soovid liituda internetis, pead Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruma (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil .
Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks.

Pane tähele, et 13.05 ja 20.05 ei ole võimalik jagada interneti teel meditatsiooniõpetusi. Kui soovid liituda meditatsiooniga internetis ja sa ei ole tuttav hingamise teadvustamise ja metta bhavana meditatsioonidega, võid leida nende meditatsioonide juhendid aadressil https://www.budakoda.ee/hingamise-teadvustamise-meditatsioon/  ja https://www.budakoda.ee/siira-heasoovlikkuse-meditatsioon/


Buddhapäeva tähistamine laupäeval, 18. mail

Buddhapäeva ehk Vesaki tähistamine toimub sel aastal laupäeval, 18. mail kell 14.00-18.00 Umbusi budismi keskuses Põltsamaal. Järgides Kagu-Aasia budistlikku traditsiooni, tähistame iga aasta maikuus koos teiste budistide ja budismihuvilistega Buddha virgumist ja elu. Sarnaseid Vesaki tähistamisi on Budakojas toimunud 2005. aastast alates ja tihti on neil tähistamistel keskne teema. Selle aasta tähtpäeva teemaks on „Virgumise…