Uudised

Külalisõhtu Tartu Budakojas (25.04): külla tuleb psühholoog ja psühhoterapeut Anni Kuusik

Neljapäeval, 25. aprillil tuleb Tartu Budakotta külla kliiniline psühholoog, psühhoterapeut ja Mindful Self-Compassion programmi õpetaja Anni Kuusik.

Õhtul on võimalus kogeda mõningaid meditatsioone ja harjutusi teadveloleku ja enesehoolivuse kursuselt kl 18.00 meditatsioonis ja seejärel vestluses kuulda veidi programmist ning selle lähenemisest kaastundele ja enesekaastundlikkusele. Loengu osas on ruumi ka küsimusteks ja vestlemiseks. Üritusel on võimalik osaleda nii Tartu Budakojas kohapeal kui veebis. Anni ühineb üritusega Zoomi vahendusel.


Anni tutvustab ennast ja Mindful Self-Compassion programmi järgnevalt:

Olen õppinud Tartu Ülikoolis psühholoogiat, alates 2013 aastast olen kliiniline psühholoog. Olen läbinud lisaks kognitiiv-käitumisteraapia, ning hetkel olen läbimas skeemiteraapia ja EMDR-teraapia väljaõppeid. Lisaks olen täiendanud end teadveloleku ja kaastunde lähenemistes Oxford Mindfulness Center väljaõpetes aastatel 2014-2018, et omandada oskused õpetada teadvelolekul põhinevat kognitiivset grupiteraapiat (mindfulness-based cognitive therapy). Seejärel hakanud juhendama põhirõhuga kaastunde praktikaid ja lähenemisi, täiendades end Compassion Focused Therapy (Paul Gilbert) ja Mindful Self-Compassion programmi väljaõpetes. Täna õpetangi nii psüühikahäiretega kui vaimse tervise hoidmisest huvitunutele teadveloleku ja enesehoolivuse kursust pikemas ja lühemas versioonis. Need lähenemised on väga hästi põimitavad ka nende psühhoteraapia suundadega, mida rakendan. Aga need oskused on väärtuslikud ka iseeneses ning raske ongi määratleda, kas teadveloleku ja enesekaastundlikusse kursus on oskuste õpe või psühhoterapeutiline sekkumine. Minu kohta võib leida infot siit https://tervisekliinik.ee/teenused/

Mindful Self-Compassion programm on loodud psühholoogide Kristin Neffi ja Christopher Germeri poolt. See sisaldab budistlikel praktikatel põhinevaid meditatsioone, lühikesi harjutusi, mis pärinevad erinevatest teraapiasuundadest nagu aktsepteerimise ja pühendumise teraapia (Hayes), kaastundel põhinev teraapia (Gilbert), Internal Family Systems (R. Schwartz), ning teooriat emotsioonide käsitlusest (Jaak Panksepp) jt. See programm koosneb kaheksast 3h kohtumisest + 4h miniretriit (juhendatud meditsioonid ilma vahepealse jutu ja aruteludeta). Ja mõned aastad tagasi on selle põhjal loodud ka lühiprogramm, mis koosneb kuuest 1-1.5h kohtumisest, mis sisaldab 3-10min lühimeditatsioone ning keskendub sellele, mis on enesekaastundlikkus, tarbetu või kahjustav enesekriitika, väärtustele pühendumine, empaatia ehk osavõtlikkuse väsimus ning tunnetega sõbraks saamine.


Üritus algab kell 18.00 ja lõppeb kell 20.15. NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palun meditatsiooni sissejuhatuse tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 17.45.


Osalemine annetusepõhine. Annetuse võib teha ka otse MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907, Swedbank. Annetused aitavad ruumi rendi ja külalisõpetajate sõidukulude eest tasumisel. Täname!


Kui soovid liituda internetis, tuleb Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruda (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks.