Uudised

Nelja mõõtmatu meditatsiooni õpitoad Tartu Budakojas – aprill-mai 2024

Aprilli ja mai neljapäevaõhtutel (4.04, 18.04, üritused jätkuvad mais) kell 18.00-20.15 Tartu Budakojas

Neli mõõtmatut (paali k. appamaññā) on heasoovlikkus (mettā), kaastunne (karuṇā), kaasaelav rõõm (muditā) ja võrdne suhtumine (upekkhā). Neid nelja kirjeldatakse mõõtmatuna seetõttu, et nende ulatusel ei ole piire. Buddha õpetustes tuntakse neid ka nelja brahmavihaara ehk „jumaliku asupaigana“.

Aprilli ja mai neljapäevaõhtutel (4.04, 18.04, üritused jätkuvad mais) uurime nelja mõõtmatut lähemalt abiks loengud, vestlused ja juhendatud meditatsioonid. Kõigil õhtutel osalemine pole nõutav, kuid enamatel õhtutel osalemine võimaldab nelja mõõtmatu mitmekesist mõtluspraktikamaastikku põhjalikumalt tundma õppida.

Õpitoad sobivad nii nelja mõõtmatu meditatsioonidega esmatutvuse tegemiseks kui varasema mõtluspraktika elavdamiseks. Õhtud toimuvad Bodhikara juhendamisel. 


Õhtud algavad kell 18.00 ja lõppevad kell 20.15. NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palun meditatsiooni sissejuhatuse tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 17.45.


Osalemine annetusepõhine. Annetuse võib teha ka otse MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907, Swedbank. Annetused aitavad ruumi rendi ja külalisõpetajate sõidukulude eest tasumisel. Täname!


Kui soovid liituda internetis, tuleb Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruda (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks.