Tartu Budakoja kava

Tartu Budakoja mõtlussaal

Tartu Budakoja üritused on talvepuhkusel ja jätkuvad uue hooga taas neljapäeval, 24. jaanuaril.

24. jaanuaril jätkuvate meditatsiooni- ja budismiõhtute esimesel tunnil saab teha esmatutvust meditatsiooniga ja ühiselt mõtlust praktiseerida. 

Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on hingamise teadvustaminesiira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. 

Õhtu teisel tunnil alustab Vaddhaka loenguseeriaga, milles käsitleb lähemalt viit kogemuse tahku (paali keeles khandha, sanskriti keeles skandha). Need viis on: kuju (rūpa), tunne (vedanā), taju (saññā), tahtemoodustised (saṅkhāra) ja teadvus (viññāṇa) ning nende koostoimest kujuneb inimkogemuse maailm.

Viite kogemuse tahku tuntakse ka viie klammerdumise kogumina (paali k. pañca-upadanakkhanda) ja Buddha õpetustes on just neisse klammerdumine see, millest sünnib me kannatus. Nii on nende vahetus kogemuses tundmaõppimine ja uurimine abiks kannatusest vabanemisel – virgumisel. Loengud on inglise keeles. Tõlge eesti keelde.


Viimati kavas: 

Meditatsioonis sügavamale: meditatsiooni õpitoad Tartu Budakojas novembris ja detsembris

Neljal neljapäeval novembris ja detsembris (29.11, 6.12, 13.12 ja 20.12) toimuvad algusega kell 18.30 Tartu Budakojas meditatsiooni õpitoad. Meditatsioonid on juhendatud ja osalema on oodatud kõik huvilised.    Meditatsiooni õpitubade teemaks on Buddha meelerahu (paali k. samatha) ja mõistmisega (paali k. vipassanā, tõlgitud ka kui selge nägemine ja analüüsiv vaatlus) seotud õpetused. Õhtu esimese tunni meditatsioonid…


Muid üritusi:

Budakoja talvine mõtluslaager Palupõhja metsade vahel (18.-20.01.2019)

Budakoja 2019. aasta talvine nädalavahetuse mõtluslaager toimub Palupõhja looduskooli majas, Alam-Pedja looduskaitsealale jäävas Emajõe-äärses Palupõhja külas metsade ja soode vahel.  Laager algab ühise õhtusöögiga reede õhtul (18.01) umbes kell 19.00 ja lõpeb pühapäeval (20.01) umbes kell 16.00. Laagrit veavad Bodhikara ja Jnanakara. Laager on eesti keeles. Mõtluslaagris on kesksel kohal meditatsioon ja oskuslike meeleseisundite arendamine…