Tartu Budakoja kava

Tartu meditatsiooni- ja budismiõhtud: mai 2024


Neljapäeviti toimuvatel Tartu Budakoja regulaarsetel meditatsiooni- ja budismiõhtutel saab osaleda Tartu Budakojas kohapeal ja veebis Zoomi keskkonna vahendusel.

Õhtute esimesel tunnil algusega kell 18.00 saab teha esmatutvust meditatsiooniga ja ühiselt mõtlust praktiseerida. Meditatsioon on juhendatud ja osalema on oodatud kõik huvilised. Pärast teepausi, õhtu teisel tunnil on kavas loeng ja vestlus.


Mais kavas:

  • Vaddhaka

    2. mail toimub Vaddhaka loeng “Kaotades end mägedes”, milles Vaddhaka mõtiskleb mägedes kogetud hirmu- ja taipamishetkede üle. Vaddhaka loeng on inglise keeles, tõlge eesti keelde.
  • 9. mail on kavas nelja mõõtmatu meditatsiooni õpituba Bodhikara vedamisel. Ürituste seeria kolmandal õhtul uurime meditatsiooni, loengu ja vestluste kaudu lähemalt kolmandat mõõtmatut: kaasaelavat rõõmu (paali k. mudita).  
  • Kaupo

    16. mail räägib Kaupo Saue teemal “Peegeldusi kõndimistest Santiago de Compostela teedel”. Kaupo kirjutab: “Enne COVIDi aastaid kõndisin neljal kevadel mööda erinevaid Hispaania palverännakuradu. Loodan, et näen praegu 5+ aasta perspektiivist tagasi vaadates selgemini ja soovin teiega jagada neid kogemusi, tundeid ja taipamisi.”
  • 23. mail on kavas nelja mõõtmatu meditatsiooni õpituba Bodhikara vedamisel. Ürituste seeria neljandal õhtul uurime meditatsiooni, loengu ja vestluste kaudu lähemalt neljandat mõõtmatut: võrdset suhtumist (paali k. upekkha).


Õhtute kava:

Kell 18.00: meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on hingamise teadvustaminesiira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. Palume mitte hilineda!

Kell 19.00: loeng ja vestlus


Õhtud algavad kell 18.00 ja lõppevad kell 20.15. NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palun meditatsiooni sissejuhatuse tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 17.45.


Osalemine annetusepõhine. Annetuse võib teha ka otse MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907, Swedbank. Annetused aitavad ruumi rendi ja külalisõpetajate sõidukulude eest tasumisel. Täname!


Kui soovid liituda internetis, tuleb Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruda (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks.


Buddhapäeva tähistamine laupäeval, 18. mail

Buddhapäeva ehk Vesaki tähistamine toimub sel aastal laupäeval, 18. mail kell 14.00-18.00 Umbusi budismi keskuses Põltsamaal. Järgides Kagu-Aasia budistlikku traditsiooni, tähistame iga aasta maikuus koos teiste budistide ja budismihuvilistega Buddha virgumist ja elu. Sarnaseid Vesaki tähistamisi on Budakojas toimunud 2005. aastast alates ja tihti on neil tähistamistel keskne teema. Selle aasta tähtpäeva teemaks on „Virgumise…