Triratna lugu

Siit lehelt leiab lugemiseks Vajragupta raamatu “Triratna lugu: uue budistliku liikumise telgitagused”.

Raamat “Triratna lugu” üritab kokku võtta Triratna budistliku kogukonna (varasema nimega Lääne budistliku vennaskonna sõbrad) esimese 40 aasta tegevust. See on lugu idealismist ja naiivsusest, kasvust ja kasvuraskustest, raskest tööst ja läbipõlemisest, sõprusest ja tülliminekust. Siin avaldatakse tunnustust sellele, mida nende aastate jooksul saavutati, kuid ühtlasi seistakse silmitsi tehtud vigadega ning püütakse neist õppida.

Raamatu lood peegeldavad peamiselt liikumise ajalugu Suurbritannias. Käesolev teos on seega ennekõike katse anda pilti Triratna ajaloost, mis keskendub valdavalt Suurbritannias toimunud arengutele. Täname Triratna eesistujate kogu (Triratna Chairs’ Assembly) toetuse eest eestikeelse tõlke tegemisel.

Adobe_PDF_iconRaamatu pdf-faili leiab lugemiseks siit linglilt.  


Raamatututvustused

Vajragupta on kirjutanud suurepärase ülevaate ühe olulise budistliku liikumise ajaloost. See pakub huvi meile kõigile, keda huvitab budismi läände tulek ja budistlike liikumiste areng viimase poole sajandi jooksul toimunud ühiskondlike muudatuste kestel. Triumfid ja katastroofid, hiilgus ja pisarad, teedrajav vaim ning edu ja ebaõnnestumistega seonduvad dilemmad – kõik see on siin esitatud kergestiseeditava narratiivi kujul, mida pean üheaegselt informatiivseks, nostalgiliseks, julgustavaks ja väljakutset pakkuvaks. See aitab meil näha laiemat pilti ning tulevikusuundi selgemalt tajuda.

David Brazier, kirjanik ja Amida-shu kogukonna juht


„Triratna lugu“ on julge ja oluline raamat. Kirjutatud pühendunud harjutaja poolt Triratna kogukonna enda tellimusel, ületab see kõik lugeja ootused, jutustades meile tolle unikaalse läänemaise budistliku liikumise hiilgavast, problemaatilisest ja inspireerivast ajaloost sellise põhjalikkuse ja aususega, mis ilmselt poleks osutunud võimalikuks siis, kui autoriks oleks mõni väljaspool seisja. See on väärtuslik ja õpetlik tekst, millest on kasu igaühele, kes ei soovi piirduda vaid budistlike õpetuste idealismiga, vaid soovib teada, mida kujutab endast  budismi tegelik ellurakendamine tänapäeva maailmas.

Zoketsu Norman Fischer, luuletaja, kirjanik ja Everyday Zen Foundationi rajaja


Vaade Eesti Triratna budistliku kogukonna ajaloole

Eesti Triratna budistliku kogukonna ajaloole leiab vaate Lauri Liidersi juhtumiuuringu kirjeldusest ajakirjas Mäetagused (nr 53, 2013/1): http://www.folklore.ee/tagused/nr53/liiders.pdf


 

Triratna Story cover   Vajragupta “Triratna lugu: uue budistliku liikumise telgitagused”


  • Väljaandja: MTÜ Budakoda, 2014
  • Originaal: Vajragupta “The Triratna Story: Behind the Scenes of a New Buddhist Movement” Windhorse Publications 2010
  • Inglise keelest tõlkinud: Lauri Liiders