Uudised

Tallinna Budakoja kava: aprill 2024

kava-buddha


Tallinna Budakoja kava: aprill 2024


Loengusari “Minnes välja, et minna sisse: vaimse inspiratsiooni leidmine loodusest” Tallinna Budakojas

Aprillis jätkub jaanuaris alanud loengusari, mil õhtuid ühendavaks Päritolu: Canvateemaks on “Minnes välja, et minna sisse: vaimse inspiratsiooni leidmine loodusest”. Kavas on loodusluulele pühendatud õhtud, lisaks räägivad erinevad inimesed inspiratsioonist, mida nad on leidnud loodusest, sealhulgas palverännakul käies, talvises üksinduslaagris viibides, suusatades ja mägedes elades.

“Ma läksin vaid õue jalutama, aga lõpuks otsustasin jääda välja kuni päikeseloojanguni, sest avastasin, et välja minnes minnakse tegelikult sisse.” John Muir


Õhtute teemad:

  • 01.04 Kaupo Saue Peegeldusi kõndimistest Santiago de Compostela teedel

Kaupo kirjutab: “Enne COVIDi aastaid kõndisin neljal kevadel mööda erinevaid Hispaania palverännakuradu. Loodan, et näen praegu 5+ aasta perspektiivist tagasi vaadates selgemini ja soovin teiega jagada neid kogemusi, tundeid ja taipamisi.”

  • 08.04 Dharmachari Aryapala Õpetaja Kūkai jalajälgedes. Palverännust Jaapanis

Shikoku saare teed ja mäekurud on täis palverändurite tähistamata haudu ja budistlike pühakute imeväge täis pühamuid, mis on sinna tuhande aasta jooksul püstitatud. Sattunud juhuslikult Shikoku Henrole, ühele paljudest Jaapani tähtsatest budistlikest palverännuteedest, teadis Aryapala kohe, et käib selle lõpuni, eriti kuna tee oli saanud inspiratsiooni 8. sajandi Jaapani esoteeriliselt budismiõpetajalt Kūkailt. Aryapala näitab pilte 88 templi külastamisest, 1200 km pikkusest jalutuskäigust üle hingematvaid vaateid pakkuvate mäekurude, piki jõekaldaid ja rannikuäärseid teid, ainsaks tõendiks palverännu sooritamisest templipitsatid ja kalligraafilised märgid raamatus. Juhendab Dharmachari Aryapala inglise keeles. Tõlge eesti keelde.

  • 15.04 Kärt Juhasoo-Lawrence Äriplaan või vaimne teekond: minu kogemus maheaednikuna

9 aastat tagasi alustasin nullist suure projektiga – maheõuna aiand, mis on samaaegselt päikesel ja tuulel põhineva off-grid energiasüsteemi katsejaam. Mu algne idee oli vaimne teekond, elu ja töö täiuslikus kooskõlas loodusvaimude ja loodusjõududega. Ometi võttis materiaalne maailm järk-järgult võimust. Ressursipuudusest lõpuni viimata investeeringud, ootused ettevõtte kasumlikkusele, tehnilised tagasilöögid, loodusõnnetused ja pidev stress eksitas mind sohu, kus kogu ettevõtmise algne idee kadus silmist. Kuni leidsin selle uuesti üles.

Kärt-Juhasoo Lawrence

  • 22.04 Vaddhaka Kaotades end mägedes

Vaddhaka mõtiskleb mägedes kogetud hirmu- ja taipamishetkede üle.
Loeng inglise keeles. Tõlge eesti keelde.

  • 29.04 Meditatsiooniõhtu
  • 06.05 Doris Kareva ja Leho Rubis Looduse peegeldusi luules ja muusikas

Õhtute kava:

  • Kell 18.15: meditatsioon (Sobib neile, kes on eelnevalt hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse harjutustega tuttavad. Palume mitte hilineda.)
  • Kell 19.15: loengusari

Osalemine annetusepõhine. Annetuse võib teha otse MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907, Swedbank.


NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palume meditatsiooniga tutvumise tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 18.00. Pärast põgusat meditatsiooni tutvustust võite osaleda koos regulaarsete osalejatega juhendamata meditatsioonil.


Neil, kes ei saa füüsiliselt Budakotta tulla, on võimalik osaleda neil üritustel internetis Zoomi kaudu. Kui soovid liituda internetis, pead Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruma (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks. Pane tähele, et esmaspäevaõhtuti ei ole võimalik jagada interneti teel meditatsiooniõpetusi. Kui soovid liituda meditatsiooniga internetis ja sa ei ole tuttav hingamise teadvustamise ja metta bhavana meditatsioonidega, võid leida nende meditatsioonide juhendid aadressil https://www.budakoda.ee/hingamise-teadvustamise-meditatsioon/  ja https://www.budakoda.ee/siira-heasoovlikkuse-meditatsioon/