Uudised

Budakoja suvelaager 2016 (5.08-12.08)

suvelaager

NB! Et ruumide suurus seab omad piirid, on praeguseks laagrisse registreerunute arv täis ja rohkem osalejaid sellesse laagrisse ei mahu. Soovi korral võib end lisada laagri ootejärjekorda juhuks, kui mõni koht vabaneb.

“Tähelepanelik teadvelolek ühes hingamisega: anapanasati õppimine ja harjutamine”

Nädalane mõtluslaager meditatsioonide, õpingute ja mõtisklustega. 2016. aasta Budakoja suvelaager toimub reedest (5.08) kuni reedeni (12.08) . Nii nagu eelmiselgi aastal leiab laager aset Kamnitsas Põlvamaal.


Sel aastal juhib suvelaagrit Dharmachari Dhivan (Inglismaalt). Tõlge eesti keelde. Teadlikkus sisse- ja väljahingamisel (paali k. anapanasati) on meeleharjutus, mida Buddha õpetas. Harjutuses kasutame hingamist tähelepanu keskmena. See toetab meele rahunemist (paali k. samatha) ja juhatab harjutuse edasistes osades meelt vabastava mõistmise (paali k. vipassana) kasvatamiseni. Uurime siin laagris anapanasati harjutust läbi loengute, vestluste ja meeleharjutuste, toeks budistlikud rituaalid ja kogukonnana kooselamine. Mõtlus, hea seltskond ja kaunis loodus pakuvad võimalust puhata ja jõuvarusid taastada, mõtiskleda ja praktikas sügavamale minna.

Dhivan

Dharmachari Dhivan

Dhivan vedas viimati Budakoja suvelaagrit 2014. aastal ja ta on Buddha sõltuvusliku tekkimise õpetust käsitleva raamatu “This being, that becomes – the Buddha’s teachings on conditionality”(Windhorse Publications, 2011) autor.


Laagrist Laagrisse tuleb kaasa võtta oma magamiskott või muu magamisvarustus ja võimalusel telk. Menüüs on taimetoit ja see valmib osavõtjate kaasabil. Laager algab reede (5.08) õhtusöögiga kell 19.00. ja lõppeb reedese (12.08) lõunasöögiga. NB! Laager sobib neile, kellel on vähemalt kolm kuud hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse (metta bhavana) meditatsioonide harjutamise kogemust.


Laagris osalemise tasu: Tavahind: 80 eurot Soodushind tudengitele, pensionäridele ja töötutele: 55 eurot Hind toetajale: 100 eurot. (Püüame laagri osavõtutasu osalejatele võimalikult soodsana hoida – kui on võimalust laagri läbiviimist enam toetada, oleme väga tänulikud!)


Laagris osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida, sest kohtade arv on piiratud. Palun anna hiljemalt 27. juulil märku oma osalusest Kaidole, tel 53 95 0677, e-post: . Lisateavet kohalepääsemise kohta saadetakse osalejatele 29. juulil. Pärast registreerimise kinnituse saamist maksa osalustasu panka MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907 (Swedbank). Lisainfo: Kaido: 53 95 0677,