Uudised

Budakoja suvelaager 2014 (1.-8. august)

suvelaager“Janust kaastunde ja nelja mõõtmatuni”

Nädalane mõtluslaager meditatsioonide, õpingute ja mõtisklustega.

NB! Et ruumide suurus seab omad piirid, on praeguseks laagrisse registreerunute arv täis ja rohkem osalejaid sellesse laagrisse ei mahu. Soovi korral võib end lisada laagri ootejärjekorda juhuks, kui mõni koht vabaneb.


Seekordne Budakoja suvelaager toimub reedest (01.08) kuni reedeni (08.08) . Nii nagu eelmiselgi aastal leiab laager aset Kamnitsas Põlvamaal.

Sel aastal juhivad suvelaagrit Dharmacharini Maitridevi ja Dharmachari Dhivan (mõlemad Inglismaalt).

Vaatleme laagris lähemalt Buddha janu (paali k. taṇhā) ja tahtmisega seotud õpetusi – nii nagu leiame need paali kaanonist. Käsitleme neid õpetusi ka Narkissose müüdi võtmes: just nii nagu enese peegelpilti armunud Narkissos hoiame meiegi kinni enesega seotud kujutluspiltidest. See võib olla terve minapilt, kuid kui me tahtmised jäävad kinni me enese peegeldusse, viib see rahulolematuse ja õnnetuolemiseni.

Buddha rääkis siirast heasoovlikkusest kui vabanemisele viivast teest. Laagris uurimegi, kuidas siira heasoovlikkuse meditatsiooniharjutus ja teised mõõtmatud võivad meid toetada nartsissistlikust vaatest ja janust avatusse ja kaastundesse kasvamisel.

Neli mõõtmatut (paali k. appamaññā) on sõbralikkus/hoolivus (metta), kaastunne (karuna), kaasaelav rõõm (mudita) ja võrdväärne suhtumine (upekkha). Sõna “mõõtmatu” osutab nende meelelaadide piirideta potentsiaalile.

Tõlge eesti keelde.


Dhivan ja Maitridevi

Dhivan ja Maitridevi

Dhivan ja Maitridevi

Dhivan on budismiuurija ja filosoofia õpetaja, kes elab Inglismaal Cambridge’s. Ta on raamatu This Being, That Becomes: the Buddha’s teaching on conditionality (Windhorse, 2011) autor. Maitridevi on rändav meditatsiooniõpetaja, kes lõpetas hiljuti 19 aastat kestnud töö budistlikus õige elatusvahendi ettevõttes Cambridge’s.


Laagrist

Laagrisse tuleb kaasa võtta oma magamiskott või muu magamisvarustus ja võimalusel telk. Menüüs on taimetoit ja see valmib osavõtjate kaasabil. Laager algab reede (01.08) õhtusöögiga kell 19.00. ja lõppeb reedese (08.08) lõunasöögiga.

NB! Laager sobib neile, kes on varasemast hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse harjutustega tuttavad.


Laagris osalemise tasu:

Tavahind: 65 eurot
Soodushind tudengitele, pensionäridele ja töötutele: 45 eurot
Hind toetajale: 85 eurot. (Püüame laagri osavõtutasu osalejatele võimalikult soodsana hoida – kui on võimalust laagri läbiviimist enam toetada, oleme väga tänulikud!)


Laagris osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida, sest kohtade arv on piiratud. Palun anna hiljemalt 27. juulil märku oma osalusest Estrile, tel 55 15 219, e-post: . Lisateavet kohalepääsemise kohta saadetakse osalejatele 28. juulil.

Pärast registreerimise kinnituse saamist maksa osalustasu panka MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907(Swedbank).
Lisainfo: 

Bodhikara: 52 11 284,  (enne 13. juunit)
Ester: 55 15 219, (alates 13. juunist)