Uudised

Uus raamat: “Elu täie tähelepanuga – praktiline kursus teadlikkuse arendamiseks” – suvi 2015

Maitreyabandhu “Elu täie tähelepanuga – praktiline kursus teadlikkuse arendamiseks”.
Kirjastus Pilgrim, 2015

Suunaandjaks tuntud varajane budistlik tekst Satipatthana sutta ja abiks pikaajaline õpetamise kogemus Londoni budistlikus keskuses juhatab Maitreyabandhu siin raamatus lugeja Buddha rikkalikku teadlikkuseõpetuste maailma.

Raamatu ülesehitus juhindub kaheksanädalasest tähelepanelikku teadvelolekut kasvatavast kursusest ja sisaldab palju praktilisi harjutusi, mis aitavad argielu keskel teadlikkust kasvatada. Esimene peatükk räägib igapäevateadlikkusest. Järgnevad neli vaatlevad Buddha õpetustest tuntud nelja teadvustamise mõõdet: keha, tunnete ja meele teadvustamist ning õpetuste meeldetoomist. Eraldi peatükkides tutvustatakse ka looduse ja kunsti ning teiste inimeste teadvustamist – niimoodi avardame teadlikkust meis toimuvalt meid ümbritsevale.

Maitreyabandhu on kogenud meditatsiooniõpetaja ja juba 25 aastat Triratna ordineeritud budistide ühenduse liige. Praegu ta elab ja töötab Londonis. Lisaks raamatule “Elu täie tähelepanuga – praktiline kursus teadlikkuse arendamiseks” on ta kirjutanud veel kaks raamatut: Thicker than Blood: Friendship on the Buddhist Path (2001) ja The Journey and the Guide: A Practical Course in Enlightenment (2015).

Raamatu ilmumist toetas Tallinna Budakoda.

 

Elu täie tähelepanuga

Originaal: Maitreyabandhu “Life With Full Attention” (Windhorse Publications, 2009)
Tõlkinud: Lauri Liiders
Kirjastus: Pilgrim, 2015
Pehme köide
286 lk