Uudised

Tartu meditatsiooni- ja budismiõhtud: veebruar 2024

Neljapäeviti toimuvatel Tartu Budakoja regulaarsetel meditatsiooni- ja budismiõhtutel saab osaleda Tartu Budakojas kohapeal ja veebis Zoomi keskkonna vahendusel.

Õhtute esimesel tunnil algusega kell 18.00 saab teha esmatutvust meditatsiooniga ja ühiselt mõtlust praktiseerida. Meditatsioon on juhendatud ja osalema on oodatud kõik huvilised. Pärast teepausi, õhtu teisel tunnil on kavas loeng ja vestlus.


Veebruaris kavas:

  • 1. veebruaril toimub teine Anapanasati meditatsiooni õpituba Bodhikara vedamisel. Ürituste seeria teisel õhtul vaatleme lähemalt heaolu- ja õnnetunnet meditatsioonis. 
  • 8. veebruaril tuleb Tartu Budakotta külla religioonisotsioloog Lea Altnurme, kes peab kultuuriloolise loengu teemal “Sellest, kuidas eestlastel end otsides jumal ära kadus. Kolm jumalata religioosset liini Eestis.”
  • 15. veebruaril on kavas Vaddhaka loengu- ja vestlusõhtu Buddha eetiliste juhtnööride teemal.
  • 22. veebruaril toimub meditatsiooni-, mantra- ja regilaulu õhtu. Ruumi hoiavad Bodhikara, Helena ja Jana. 
  • 29. veebruaril toimub kolmas Anapanasati meditatsiooni õpituba Bodhikara vedamisel. Ürituste seeria kolmandal õhtul vaatleme lähemalt meele ja tegelikkuse uurimist meditatsioonis.

Õhtute kava:

Kell 18.00: meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on hingamise teadvustaminesiira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. Palume mitte hilineda!

Kell 19.00: loeng ja vestlus / mantra- ja regilaul


Õhtud algavad kell 18.00 ja lõppevad kell 20.15. NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palun meditatsiooni sissejuhatuse tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 17.45.


Osalemine annetusepõhine. Annetuse võib teha ka otse MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907, Swedbank. Annetused aitavad ruumi rendi ja külalisõpetajate sõidukulude eest tasumisel. Täname!


Kui soovid liituda internetis, tuleb Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruda (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks.


Lisaks kavas:

Loovkirjutamine Tartu Budakojas (3.04)

Kolmapäeval, 3. aprillil algusega kell 18.00 toimub Tartu Budakojas loovkirjutamise õpituba. Õhtu algab lühikese meditatsiooniga, mille järel teeme kirjutamisharjutusi. Õpitoas kasutatakse Hunt uksel lähenemist. Kirjutamisharjutuste eesmärk on virgutada ja toetada kujutlusvõimet ja loovust, millest on abi mitte ainult kirjutades, vaid ka igapäevaelu väljakutsetega silmitsi seistes. Loovkirjutamise õhtud pakuvad võimaluse sõbralikus ja toetavas keskkonnas iseendasse süüvida…