Uudised

Tartu meditatsiooni- ja budismiõhtud: veebruar 2021

Tartu Budakoja regulaarsed meditatsiooni- ja budismiõhtud toimuvad neljapäeviti algusega kell 18.30.

NB! Neljapäeval, 25. veebruaril toimub üritus ainult veebis Zoomi keskkonna vahendusel.

Õhtute esimesel tunnil algusega kell 18.30 saab teha esmatutvust meditatsiooniga ja ühiselt mõtlust praktiseerida. Meditatsioon on juhendatud ja osalema on oodatud kõik huvilised.

Pärast teepausi, õhtu teisel tunnil on veebruaris kavas Vaddhaka loengud “Kuidas kogeda vabadust keset kannatust?” (4.02) ja “Buddha otsus õpetada” (25.02), Saddhaloka loeng “Ära anna teistele hinnanguid!” (11.02) ning Bodhikara loengu- ja vestlusõhtu “Kohaliku kuulamine Buddha õpetustes ja kaasajas” (25.02).


Kell 18.30: meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on hingamise teadvustaminesiira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. Palume mitte hilineda!

Kell 19.30:

  • Neljapäev, 4. veebruar: Vaddhaka loeng “Kuidas kogeda vabadust keset kannatust?” 
  • Neljapäev, 11. veebruar: Saddhaloka loeng “Ära anna teistele hinnanguid!” 
  • Neljapäev, 18. veebruar: Bodhikara loengu- ja vestlusõhtu “Kohaliku kuulamine Buddha õpetustes ja kaasajas”  
  • Neljapäev, 25. veebruar: Vaddhaka loeng “Buddha otsus õpetada” 

Vaddhaka ja Saddhaloka osalevad üritustel Zoom’i vahendusel ja nende loengud on inglise keeles ühes tõlkega eesti keelde. Bodhikara loeng toimub Tartu Budakojas kohapeal. 

Kui soovid liituda internetis, tuleb Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruda (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks.