Uudised

Tartu meditatsiooni- ja budismiõhtud: oktoober 2023

Neljapäeviti toimuvatel Tartu Budakoja regulaarsetel meditatsiooni- ja budismiõhtutel saab osaleda Tartu Budakojas kohapeal ja veebis Zoomi keskkonna vahendusel.

Õhtute esimesel tunnil algusega kell 18.00 saab teha esmatutvust meditatsiooniga ja ühiselt mõtlust praktiseerida. Meditatsioon on juhendatud ja osalema on oodatud kõik huvilised. Pärast teepausi, õhtu teisel tunnil on kavas loeng ja vestlus.


Oktoobris kavas:

  • 5. oktoober: heasoovlikkuse meditatsiooni õpituba. Selles õpitoas uurime heasoovlikkuse meditatsiooni – praktikat, mis kaasab enam tundemaailma ja südant ning võib olla toeks elu raskematel hetkedel, aidates hoida meid endit ja teisi meie ümber. Oodatud nii algajad kui ka kogenud harjutajad. Õpituba juhendavad Bodhikara ja Jana Kuus.
  • 12. oktoober: Loengu- ja vestlusõhtu “Buddha kolmeosaline tee” (1). Buddha kolmeosaline eetika, meditatsiooni ja mõistmise harjutustee (paali keeles tisikkhā, sanskr. k. triśikṣā) sisaldab väärt vaadet virgumispraktikale tervikuna. Esimesel õhtul uurime lähemalt selle esimest osa – eetikat. Õhtu toimub Bodhikara vedamisel.
  • 26. oktoober: Loengu- ja vestlusõhtu “Buddha kolmeosaline tee” (2). Buddha kolmeosalise tee õpingute teisel õhtul uurime lähemalt tee teist osa – meditatsiooni. Õhtu toimub Bodhikara vedamisel.

Õhtute kava:

Kell 18.00: meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on hingamise teadvustaminesiira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. Palume mitte hilineda!

Kell 19.00: loeng ja vestlus.


Õhtud algavad kell 18.00 ja lõppevad kell 20.15. NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palun meditatsiooni sissejuhatuse tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 17.45.


Osalemine annetusepõhine. Annetuse võib teha ka otse MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907, Swedbank. Annetused aitavad ruumi rendi ja külalisõpetajate sõidukulude eest tasumisel. Täname!


Kui soovid liituda internetis, tuleb Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruda (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks.


Budakoja kevadine mõtluslaager (26.-28.04.2024)

Budakoja kevadlaager: “Kütkestav kevad: mittemidagitegemise meistriklass” 26.-28. aprillil 2024 toimub Budakoja nädalavahetuse kevadlaager Lääne-Virumaal, Pikeveres, Oti talus. Laager võiks olla loomulikuks jätkuks kohaliku kevadise loodusega koos olemisele, selle tundlikumale tunnetamisele ja ka tundma õppimisele. Püüame toetada loova igavuse seisundit, anname enesele võimaluse kevadist ärkamist, tärkamist ja puhkemist selgemalt ning vahetumalt tajuda. Igaüks omas rütmis ja…