Uudised

Tartu meditatsiooni- ja budismiõhtud: november 2023

Neljapäeviti toimuvatel Tartu Budakoja regulaarsetel meditatsiooni- ja budismiõhtutel saab osaleda Tartu Budakojas kohapeal ja veebis Zoomi keskkonna vahendusel.

Õhtute esimesel tunnil algusega kell 18.00 saab teha esmatutvust meditatsiooniga ja ühiselt mõtlust praktiseerida. Meditatsioon on juhendatud ja osalema on oodatud kõik huvilised. Pärast teepausi, õhtu teisel tunnil on kavas loeng ja vestlus.


Novembris kavas:

  • 2. november: Vaddhaka loenguõhtu teemal “David Loy ja Bhikkhu Bodhi, Lääne budistid ja poliitaktivistid”. Loeng on osa pikemast loenguseeriast “Varahoidla ehitamine”, milles Vaddhaka jagab vaateid inimestele ja allikatele, kes teda on vaimselt inspireerinud. Üritus toimub nii Tartu Budakojas kohapeal kui veebis, Vaddhaka ühineb üritusega Zoomi vahendusel. Tõlge eesti keelde.
  • 9. november: Loengu- ja vestlusõhtu “Buddha kolmeosaline tee: mõistmine” (3). Buddha kolmeosaline eetika, meditatsiooni ja mõistmise harjutustee (paali keeles tisikkhā, sanskr. k. triśikṣā) sisaldab väärt vaadet virgumispraktikale tervikuna. Oktoobris alguse saanud loenguseeria kolmandal õhtul uurime lähemalt selle tee kolmandat osa – mõistmist. Õhtu toimub Bodhikara vedamisel.
  • 16. november: Šantamani räägib teemal “Mõtisklusi eesti keelest ja meelest, lähtudes Jaan Kaplinski vaadetest”
  • 23. novembril tuleb Tartu Budakotta külla Saddhaloka Adhisthana laagrikeskusest Inglismaalt ja räägib teemal “Vaade ja muutus, dharmaelu kujunemine”. Et vaimses elus edasi liikuda, peab meil kõigepealt olema selge ettekujutus sellest, kuhu oleme teel, ja teiseks selge arusaam, kuidas sinna kohale jõuda. Kui need kaks ei ole paigas, võime liigagi kergesti kalduda teelt kõrvale, pettuda, väsida või eksida. Budistlikus traditsioonis räägitakse vaate teest ja muutuse teest. Saddhaloka uurib oma loengus, kuidas me igaüks ise tunnetame, kus peitub inimelu kõige sügavam tähendus ja väärtus (vaade), ning kuidas harjutada nii, et saaksime üha enam neist väärtustest lähtudes elada (muutus). Tõlge eesti keelde.
  • 30. novembril tuleb Tartu Budakotta külla orientalist Teet Toome ja räägib teemal “Kas virgumine on võimalik?”.

Õhtute kava:

Kell 18.00: meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on hingamise teadvustaminesiira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. Palume mitte hilineda!

Kell 19.00: loeng ja vestlus.


Õhtud algavad kell 18.00 ja lõppevad kell 20.15. NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palun meditatsiooni sissejuhatuse tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 17.45.


Osalemine annetusepõhine. Annetuse võib teha ka otse MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907, Swedbank. Annetused aitavad ruumi rendi ja külalisõpetajate sõidukulude eest tasumisel. Täname!


Kui soovid liituda internetis, tuleb Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruda (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks.


Loovkirjutamine Tartu Budakojas (3.04)

Kolmapäeval, 3. aprillil algusega kell 18.00 toimub Tartu Budakojas loovkirjutamise õpituba. Õhtu algab lühikese meditatsiooniga, mille järel teeme kirjutamisharjutusi. Õpitoas kasutatakse Hunt uksel lähenemist. Kirjutamisharjutuste eesmärk on virgutada ja toetada kujutlusvõimet ja loovust, millest on abi mitte ainult kirjutades, vaid ka igapäevaelu väljakutsetega silmitsi seistes. Loovkirjutamise õhtud pakuvad võimaluse sõbralikus ja toetavas keskkonnas iseendasse süüvida…