Uudised

Tartu meditatsiooni- ja budismiõhtud: november 2015

Maailmatuultes seilamine - tartu sügis 2015Tartu meditatsiooni- ja budismiõhtud toimuvad neljapäeviti algusega kell 18.30.

Õhtute esimene tund on juhendatud meditatsiooni päralt, õhtu teisel tunnil on 5. novembril kavas loeng kuue ületavuse teemal. 

12., 19. ja 26. novembril külastab Tartut Vajragupta ja tema õhtute teemaks on “Maailmatuultes seilates: budistlik tee läbi elu tõusude ja mõõnade.”

Asukoht: Tartu Budakoda (Aparaaditehase hoovipoolne sissepääs, kolmas korrus (Kastani 42))

 


Kell 18.30: meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on hingamise teadvustaminesiira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. Palume mitte hilineda!

Kell 19.30: 

  • Neljapäev, 5. november: “Kuue ületavuse” teemal kõneleb Bodhikara
  • Neljapäev, 12. november: “Maailmatuultes seilates: budistlik tee läbi elu tõusude ja mõõnade”. Õhtu toimub Vajragupta eestvedamisel. Tõlge eesti keelde.
  • Neljapäev, 19. november: “Maailmatuultes seilates: budistlik tee läbi elu tõusude ja mõõnade”. Õhtu toimub Vajragupta eestvedamisel. Tõlge eesti keelde.
  • Neljapäev, 26. november: “Maailmatuultes seilates: budistlik tee läbi elu tõusude ja mõõnade”. Õhtu toimub Vajragupta eestvedamisel. Tõlge eesti keelde.


Vajragupta on kirjutanud samal teemal ka raamatu: “Sailing the Worldly Winds: A Buddhist Way Through the Ups and Downs of Life” (Windhorse Publications, 2011). Siin on Vajragupta oma raamatut tutvustamas: