Uudised

Tartu meditatsiooni- ja budismiõhtud: märts 2021

Tartu Budakoja regulaarsed meditatsiooni- ja budismiõhtud toimuvad neljapäeviti algusega kell 18.30.

Õhtute esimesel tunnil algusega kell 18.30 saab teha esmatutvust meditatsiooniga ja ühiselt mõtlust praktiseerida. Meditatsioon on juhendatud ja osalema on oodatud kõik huvilised.

Pärast teepausi, õhtu teisel tunnil on märtsis kavas Bodhikara loengu- ja vestlusõhtu “Metsa poole” (4.03), Kalyacitta loeng “Nähes sõltuvuslikku tekkimist” (11.03), Vaddhaka loeng “Kas heasoovlikkus (mettā) suudab viia virgumiseni?” (18.03) ning Vajratara loeng “Isetuse ja isiksuse konksuga küsimus” (25.03).

NB! Märtsis toimuvad üritused ainult veebis Zoomi keskkonna vahendusel.

Kell 18.30: meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on hingamise teadvustaminesiira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. Palume mitte hilineda!

Kell 19.30:

  • Neljapäev, 4. märts: Bodhikara loengu- ja vestlusõhtu “Metsa poole.” Mõtisklusi metsa piirilt, saatjaks Buddha džunglimetsa hirmude kohtamise ja virgumistee õpetused Bhayabherava suttas (MN 4). 
  • Neljapäev, 11. märts: Kalyacitta loeng “Nähes sõltuvuslikku tekkimist” 
  • Neljapäev, 18. märts: Vaddhaka loeng “Kas heasoovlikkus (mettā) suudab viia virgumiseni?”  
  • Neljapäev, 25. märts: Vajratara loeng “Isetuse ja isiksuse konksuga küsimus”

Kalyacitta ja Vajratara Tiratanaloka laagrikeskusest Inglismaal ja Vaddhaka Tallinnast osalevad üritustel Zoom’i vahendusel ja nende loengud on inglise keeles ühes tõlkega eesti keelde.

Kui soovid liituda internetis, tuleb Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruda (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks.