Uudised

Tartu meditatsiooni- ja budismiõhtud: märts 2016

Tartu BudakodaTartu meditatsiooni- ja budismiõhtud toimuvad neljapäeviti algusega kell 18.30.

Õhtute esimene tund on juhendatud meditatsiooni päralt, õhtu teise tunni teemaks on 21. jaanuarist 24. märtsini “Meditatsioonis sügavamale: Buddha anapanasati õpetused”. 

Asukoht: Tartu Budakoda (Aparaaditehase hoovipoolne sissepääs, kolmas korrus (Kastani 42))


Kell 18.30: meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on hingamise teadvustaminesiira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. Palume mitte hilineda!

Kell 19.30: 

  • Neljapäev, 3. märts: “Meditatsioonis sügavamale: Buddha anapanasati õpetused”. Õhtu toimub Bodhikara eestvedamisel.
  • Neljapäev, 10. märts: “Meditatsioonis sügavamale: Buddha anapanasati õpetused”. Õhtu toimub Vaddhaka eestvedamisel. Tõlge eesti keelde.
  • Neljapäev, 17. märts: “Meditatsioonis sügavamale: Buddha anapanasati õpetused”. Õhtu toimub Bodhikara eestvedamisel.
  • Neljapäev, 24. märts: “Meditatsioonis sügavamale: Buddha anapanasati õpetused”. Õhtu toimub Vaddhaka eestvedamisel. Tõlge eesti keelde.
  • Neljapäev, 31. märts: NB! Muudatus kavas: esialgu kavandatud loenguõhtu asemel toimub kahe meditatsiooni õhtu.

Anapanasati-teemaliste õhtutega alustasime 21. jaanuaril. Varasemate õhtute helisalvestisi saab järelkuulata siit lingilt.


Õhtute teemast
Meditatsioonis sügavamale: Buddha anapanasati õpetused

Jaanuari, veebruari ja märtsi neljapäevaõhtutel uurime lähemalt 16osalist harjutust, mis on üks põhjalikumaid ajaloolisele Buddhale omistatud meeleharjutusi. Anapanasati (“anapana” – sisse- ja väljahingamine, “sati” – tähelepanelikkus (paali k.)) on Anapanasati sutta (MN 118) keskne teema. Harjutuse ülesehitus lähtub neljast teadvustamise mõõtmest – keha, tunnete, meele ja tegelikkuse teadvustamisest.

Harjutuses on loomulikuks tervikuks põimitud nii samatha (meelerahu, -selguse ja positiivsuse arendamine) kui vipassana (samatha meele terviklikkuse pinnalt kogemuse püsitu ja ühtepõimitud loomuse uurimine) elemendid.

Õhtud toimuvad Vaddhaka ja Bodhikara eestvedamisel ja neist on eriti abi neile, kes on varasemast hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse meditatsioonidega tuttavad ning soovivad oma meditatsioonipraktikas sügavamale minna.

Kõigil õhtutel osalemine pole nõutav, kuid mida enamatel õhtutel õnnestub osaleda, seda rohkem see kursus pakub.