Uudised

Tartu meditatsiooni- ja budismiõhtud: mai 2023

Neljapäeviti toimuvatel Tartu Budakoja regulaarsetel meditatsiooni- ja budismiõhtutel saab osaleda Tartu Budakojas kohapeal ja veebis Zoomi keskkonna vahendusel.

Õhtute esimesel tunnil algusega kell 18.00 saab teha esmatutvust meditatsiooniga ja ühiselt mõtlust praktiseerida. Meditatsioon on juhendatud ja osalema on oodatud kõik huvilised. Pärast teepausi, õhtu teisel tunnil on kavas loeng ja vestlus.


Õhtu teisel tunnil algusega kell 19.00:

  • 4. mail: räägib Vaddhaka teemal “Karl Jaspers ja teljeajastu”.
    Teljeajastu oli saksa eksistentsialistliku filosoofi Karl Jaspersi sõnul periood inimkonna ajaloos, mis kestis 800–200 e.m.a, mil Hiinas, Indias, Pärsias, Kesk-Euroopas loodi maailma suured filosoofilised ja religioossed traditsioonid. Budism oli üks neist traditsioonidest. Oma loengus püüab Vaddhaka vastata küsimustele: “Kuidas tekkis teljejastu?” ja “Mis tähendus on sellel meie jaoks tänapäeval?”
  • 11. mail: toimub mantrate õhtu.
    Eestlased räägivad endast ikka kui laulurahvast, oleme väga uhked oma laulupidude traditsiooni üle ja oleme end vabaks laulnud. Kas (ühis)laul võiks aidata meil ka vaimselt vabaneda? Mõttes on isiklik ja kogemuslik õhtu, millel räägime helist, häälest, mantratest, helita helist ja laulame ka. Õhtut veab Jana Kuus.
  • 18. mail: elava meditatsioonipraktika õhtu Bodhikara vedamisel.
    Kevadhooaja viimasel õhtul uurime lähemalt läbi tänu märkamist (paali k. kataññutā) ja harjutame tänulikkusemeditatsiooni.

Õhtute kava:

Kell 18.00: meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on hingamise teadvustaminesiira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. Palume mitte hilineda!

Kell 19.00: loeng ja vestlus.


Õhtud algavad kell 18.00 ja lõppevad kell 20.15. NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palun meditatsiooni sissejuhatuse tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 17.45.


Osalemine annetusepõhine. Annetuse võib teha ka otse MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907, Swedbank. Annetused aitavad ruumi rendi ja külalisõpetajate sõidukulude eest tasumisel. Täname!


Kui soovid liituda internetis, tuleb Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruda (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks.


Loovkirjutamine Tartu Budakojas (3.04)

Kolmapäeval, 3. aprillil algusega kell 18.00 toimub Tartu Budakojas loovkirjutamise õpituba. Õhtu algab lühikese meditatsiooniga, mille järel teeme kirjutamisharjutusi. Õpitoas kasutatakse Hunt uksel lähenemist. Kirjutamisharjutuste eesmärk on virgutada ja toetada kujutlusvõimet ja loovust, millest on abi mitte ainult kirjutades, vaid ka igapäevaelu väljakutsetega silmitsi seistes. Loovkirjutamise õhtud pakuvad võimaluse sõbralikus ja toetavas keskkonnas iseendasse süüvida…