Uudised

Tartu meditatsiooni- ja budismiõhtud: detsember 2015

Tartu Budakoda – sügis 2015Tartu meditatsiooni- ja budismiõhtud toimuvad neljapäeviti algusega kell 18.30.

Õhtute esimene tund on juhendatud meditatsiooni päralt, õhtu teisel tunnil on kavas Vajragupta loeng maailmatuulte teemal. 

Novembris ja detsembris külastab Tartut Vajragupta Inglismaalt ja tema õhtute teemaks on “Maailmatuultes seilates: budistlik tee läbi elu tõusude ja mõõnade.”

Asukoht: Tartu Budakoda (Aparaaditehase hoovipoolne sissepääs, kolmas korrus (Kastani 42))


Kell 18.30: meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on hingamise teadvustaminesiira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. Palume mitte hilineda!

Kell 19.30: 

  • Neljapäev, 3. detsember: “Maailmatuultes seilates: budistlik tee läbi elu tõusude ja mõõnade”. Õhtu toimub Vajragupta eestvedamisel. Tõlge eesti keelde.
  • Neljapäev, 10. detsember: “Maailmatuultes seilates: budistlik tee läbi elu tõusude ja mõõnade”. Õhtu toimub Vajragupta eestvedamisel. Tõlge eesti keelde.
  • Neljapäev, 17. detsember: “Maailmatuultes seilates: budistlik tee läbi elu tõusude ja mõõnade”. Õhtu toimub Vajragupta eestvedamisel. Tõlge eesti keelde. Sügishooaja lõpetamine.


Vajragupta on kirjutanud samal teemal ka raamatu: “Sailing the Worldly Winds: A Buddhist Way Through the Ups and Downs of Life” (Windhorse Publications, 2011). Siin on Vajragupta oma raamatut tutvustamas: