Uudised

Septembri ja oktoobri meditatsiooni- ja budismiõhtud Tartus – 2011

buddhasilm22., 29. septembril ja 6., 13. 20., 27. oktoobril

Vaddhaka heidab oma selle sügise loenguseerias põhjalikuma pilgu mineviku suurtele budismiõpetajatele – budismi arenguloos tähelepanuväärt rolli omanud õpetajatele Indiast, Tiibetist, Hiinast ja Jaapanist. 29. septembril on kavas meditatsiooni õpituba. Sarvamitra vedamisel toimuvatel õhtutel (13.10, 3.11, 1.12) tutvume erinevate kujunditega, mille kaudu budismis olemise olemust ja virgumisteed kujutatakse: eluratta, viie buddha mandala ja kümne härjakarjatamispildiga.


Septembris:

Neljapäeval, 22. septembril: Vaddhaka alustab oma loenguseeriat India budistlikust õpetajast Šantidevast. Kavas on meditatsioon ja loeng.

Neljapäeval, 29. septembril: Meditatsiooni õpituba Taivo Org’i eestvedamisel. Teemaks siira heasoovlikkuse meditatsioon (metta bhavana).


Oktoobris:

Neljapäeval, 6. oktoobril: Vaddhaka räägib oma loengus India budistlikust õpetajast Nagardžunast. Kavas on meditatsioon ja loeng.

Neljapäeval, 13. oktoobril: Sarvamitra räägib elurattast, ühest budismi kesksest olemise olemust kujutavast kujundist. Kavas on meditatsioon ja loeng.

Neljapäeval, 20. oktoobril: Vaddhaka räägib oma loengus Tiibeti budistlikust õpetajast Padmasambhavast. Kavas on meditatsioon ja loeng.

Neljapäeval, 27. oktoobril: Taivo Org’i eestvedamisel toimuva õhtu teemaks on “Ajaloolise Buddha otsinguil”. Kavas on meditatsioon ja loeng.


Asukoht: Kastani 38
Aeg: 18.30-21.00
Soovitatav osalustasu: 2,50 eurot (tudengitele, õpilastele ja pensionäridele 1,60 eurot)

Lisainfo: Taivo (tel. 52 11 284, taivo(ätt)budakoda.ee)