Uudised

Ruumitunnetus meditatsioonis – elava meditatsioonipraktika õhtu 14. novembril Tallinna Budakojas

Vassili Kandinsky “Ringid ringis” (1923). Pildi allikas: Wikimedia

14. novembri meditatsiooniõhtu keskseks teemaks on ruumitunnetus meditatsioonis.

Meditatsiooni, loengu ja vestluste kaudu vaatleme lähemalt, miks ruumitaju meditatsioonis uurimist väärib, kuidas ruumitunnetuse avardamise abil meditatsioonis meelerahu (paali k. samatha) toetada ja kuidas sellest võib ühtlasi kujuneda tühjuse mõistmist kasvatav uuriva vaatluse (vipassanā) praktika. 

Õhtu toimub Bodhikara eestvedamisel.


Õhtu algab kell 18.15. Esimesel tunnil on kavas sissejuhatus ja meditatsioon. Pärast teepausi on õhtu teisel tunnil algusega kell 19.15 kavas põhjalikum vaade teemale ja vestlus.

Osalemine annetusepõhine.


NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palume meditatsiooniga tutvumise tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 18.00.


Neil, kes ei saa esmaspäeva õhtutel füüsiliselt Budakotta tulla, on võimalik osaleda neil üritustel internetis Zoomi kaudu.

Kui soovid liituda internetis, pead Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruma (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil .

Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks.

Pane tähele, et esmaspäevaõhtuti ei ole võimalik jagada interneti teel meditatsiooniõpetusi. Kui soovid liituda meditatsiooniga internetis ja sa ei ole tuttav hingamise teadvustamise ja metta bhavana meditatsioonidega, võid leida nende meditatsioonide juhendid aadressil https://www.budakoda.ee/hingamise-teadvustamise-meditatsioon/  ja https://www.budakoda.ee/siira-heasoovlikkuse-meditatsioon/


Lisainfo:

Bodhikara (Taivo Org)
Tel: 52 11 284
E-post: