Uudised

Läbi liikumise vaikusesse: qigongi tutvustavad tunnid Budakojas (mai-juuni 2014)

Tallinna Budakojas (Luha tn 1) seitsmel teisipäeval (06.05 – 17.06)
NB! kell 18.00-19.30.

Baduanjin qigongQigong on kujunenud läbi aastatuhandete Hiinas. See on erinevate keha, hingamist ja meelt reguleerivate praktikate üldnimetus, kitsamas tähenduses tuntud ka kui hiina tervisevõimlemine. Qigongi on harrastatud budistlikes, taoistlikes ja konfutsianistlikes koolkondades mõtluse ja keha arendamise tehnikatena, samas on see oluline osa hiina meditsiini ja võitluskunstide meetoditest. Lihtsustatult võib qi tõlkida energiaks, gong tähendab tööd.

Qigongi praktikate hulka kuuluvad voolavad liikumised, leebed venitused, staatilised asendid, enesemassaaž, erinevad lõdvestumistehnikad, meditatsioon.

Läbi qigongi harjutuste ühendatakse meel ja keha, eesmärk on jõuda sisemise vaikuse, sügava rahuni. Harjutustes keskendutakse hingamisele ja liikumisele ning selle abil tühjendatakse meel, õpitakse olema ilma ekslevate mõteteta. Leitakse tasakaal, kuidas olla keskendunud – tähelepanelik ja teadlik – ning lõdvestunud samal ajal. See on väga vabastav, kerge ja nauditav seisund.

Qigong sobib igas vanuses ja füüsilises vormis huvilisele.

Tunde juhendab Riin Rohtla:

„Mina jõudsin qigongi juurde umbes viis aastat tagasi ning sellest sai minu jaoks kiiresti ja ilma sundimata igapäevane harrastus, aeg endale. See on palju parandanud füüsilise keha tunnetust, oskust lõdvestuda, plastilisust ja vastupidavust. Kuid suurim kasu on tekkinud sisemises rahus, oskuses oma meelt koondada.
Olen õppinud erinevate õpetajate juures Eestis, Hiinas ja Ungaris. Alustasin ja jätkan siiani tervise qigongiga Mart Parmase ja Hiina Tervise Qigongi Ühingu meistrite seminaridel. Lisaks olen läbinud kaheaastase qigongi juhendajate koolituse jaapani meistri Takashi Tsumura juures.“

Soovituslik annetus ühe korra eest: 5 eurot (õpilastele, tudengitele, pensionäridele ja töötutele 3 eurot).

Lisainformatsioon: või 55541458