Uudised

Raamat meditatsioonist: “Muuda oma meelt. Praktiline budistliku meditatsiooni käsiraamat”

Paramananda “Muuda oma meelt: praktiline budistliku meditatsiooni käsiraamat”.
MTÜ Budakoda, 2017

Budism põhineb arusaamal, et pingutuse abil me suudame muuta oma olemise viisi. Aga kuidas? Paljude muude meetodite hulgas, mida budism pakub, on meditatsioon kõige vahetum. See on kunst õppida tundma omaenda meelt ja toetama enese parimaid külgi.

See lihtne ja rikka kujutlusvõimega raamat keskendub kahele budistlikule meeleharjutusele: hingamise teadvustamisele, mis on meeleharjutuste alustala, ja mettā bhāvanā’le, mis kasvatab meis järk-järgult vankumatut enesekindlust ja südamlikku hoolivust teiste heaolu suhtes. Raamat käsitleb põhjalikult meditatsiooni praktilisi tahke, sealhulgas seda, kuidas hoida alal regulaarset harjutamist ja kuidas tulla toime esile kerkivate raskustega.

See on kergesti loetav ja põhjalik teejuht, mis põhineb traditsioonilisel materjalil, kuid on kirjutatud kerges ja tänapäevases stiilis. Raamatut ilmestavad värvikad tõsielulood ja näpunäited autori omaenda kogemusest mediteerija ja õpetajana, nii et värskendavat inspiratsiooni leiavad siit ka kogenud mediteerijad.

Mediteerima hakkamine tähendab tuua oma ellu võimas muutev vägi. Kui muudad oma meelt, muutub ka maailm. Meditatsioonist võib saada alguse elu suurim seiklus.

Originaal: Change Your Mind: A Practical Guide to Buddhist Meditation (Windhorse Publications, 1996)
Tõlkinud: Kaido Kangur
Kirjastus: MTÜ Budakoda, 2017
Pehme köide
204 lk