Uudised

Õppekursus “Šāntideva Bodhitšarjāvatāra”

shantidevaÕppekursus kaheksal pühapäeval (25.09, 09.10, 23.10, 30.10, 13.11, 20.11, 27.11, 11.12) kell 18.00 – 20.00

2010. aasta sügisel Budakojas toimunud õppekursusel “Buddha õilis kaheksaosaline tee” vaatlesime Sangharakšita tekstide kaasabil nn. varajase budismi õpetusi ja harjutusi. 2011. aasta kevade õppekursuse teemaks oli “Bodhisattva ideaal”, milles vaatlesime budistlikku teed, nii nagu sellele lähenetakse ja seda harjutatakse mahajaana budismis.

Selle sügise õppekursuses vaatleme Šāntideva Bodhitšarjāvatāra‘t, mis on üks mõjukamaid budistlikke tekste läbi aegade. Tekst kirjeldab lähenemist, mida on nimetatud “India mahajaana budismi kuldajastuks” ja selle õpetused on aluseks suurele osale Tiibeti budismile. Dalai-laama ütleb, et Bodhitšarjāvatāra on tema jaoks üks põhilisi inspiratsiooniallikaid ja et ta loeb seda iga päev. Bodhitšarjāvatāra on ühtlasi üks Triratna Budistliku Kogukonna alustekste.

Kursusel kasutame kahte teksti – esimene neist on lühendatud tekst inglise keeles, mis kajastab Šantideva teksti olulisemaid õpetusi. Sellele tekstile on omane püüd vaadelda Bodhitšarjāvatāraolulisust kaasaja budismiharjutaja vaatenurgast, käsitledes seda vähem ajaloolise ja akadeemilise tekstina. See tekst põhineb põhiliselt kolmel inglisekeelsel tõlkel (Crosby ja Skilton, Wallace ja Wallace, Batchelor). Teine tekst on Bodhitšarjāvatāra Linnart Mälli eestikeelses tõlkes.

Kursusele on oodatud nii mitrad (Budakoja sõbrad, kes on pühendunud budismi harjutamisele Triratna Budistlikus Kogukonnas) kui ka kõik need, kes soovivad tõsiselt uurida budistlike õpetusi ning saavad osaleda enamikel kaheksal õppesessioonil. Kursust juhendab Vaddhaka inglise keeles, väiksemad rühmadiskussioonid toimuvad eesti keeles.

Esimese teksti internetiversiooni leiab siit lingilt. Linnart Mälli eestikeelse tõlke leiab aadressilt http://www.eao.ee/10tutvustused/bpr3_sisu.php

NB! 20. novembril toimub õppekursus kell 14.00-16.00.

Õppekursus “Šāntideva Bodhitšarjāvatāra” on üks moodul Triratna mitraõppe programmist.
Lisainfo saamiseks ja registreerimiseks võta palun ühendust Vaddhakaga (vaddhaka-ätt-gmail.com).