Uudised

Nädalane mõtluslaager Kamalashila ja Yashobodhi vedamisel – mai 2015

Kamalashila ja Yashobodhi

Kamalashila ja Yashobodhi

Tähelepanelikkus – tee mõistmise ja kaastundeni

1.-8. mai 2015
Algallika laagrikeskuses

NB! Et ruumide suurus seab omad piirid, on praeguseks laagrisse registreerunute arv täis ja rohkem osalejaid sellesse laagrisse ei mahu. Soovi korral võib end lisada laagri ootejärjekorda juhuks, kui mõni koht vabaneb.

Meditatsioonilaager Kamalashila ja Yashobodhi vedamisel, milles uuritakse süvitsi Buddha tähelepanelikkuseõpetusi, inspiratsiooniks Buddha õpetused Satipatthana suttast ja Sangharakshita raamat “Living with Awareness”.

Laager on mõeldud neile, kellel on vähemalt kuus kuud hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse (metta bhavana) meditatsioonide harjutamise kogemust.

Yashobodhi: “Vabanemise võti peitub teadlikkuses. Satipatthana sutta on hinnatud ja rohket rakendamist leidev tähelepanelikkuseõpetuste varaait. Ootan huviga laagris koos teie kõigiga nende varanduste uurimist. Mind kutsub ka Eesti ilu, põhjamaade sanghaga kohtumine ja koos harjutamine.”

Kamalashila: “Laagri toimumiskoht Algallika pakub vahetut lähedust loodusega. Loodan, et saame harjutada võimalikult palju väljas: mõtlustada ja teha rituaale tähtede ja puude all. Leian, et looduses olles kohtame budismi teadlikkuseõpetusi sügavamalt ja terviklikumalt. Me näeme palju enam oma egosse klammerdumise toimemehhanisme keskkonnas, milles kohtume tuhandete teiste tundlike eluvormidega. Kui enamus meid ümbritsevast on elus ja meid mõjutavad loodusjõud vahetult nähtavad – nagu kuu ja taevaavarus – tajume enam meie ja meid ümbritseva seotust ja selle olulisust.”

Kamalashila juhendamisel on Eestis toimunud mitmeid laagreid varemgi – viimati 2012. aastal – ja ta on raamatu “Mõtlus – tee meelerahu ja ületava mõistmiseni” autor.

Laagri juhendamine toimub inglise keeles, laagrisse on oodatud ka Triratna budistliku kogukonna liikmed Soomest, Rootsist, Norrast, Taanist ja Venemaalt.

Algallika keskus asub Matsalu rahvuspargis, Matsalu lahe lõunakalda ja Väinamere ühinemiskohal. Algallika keskuse tegevust korraldab Triratna ordineeritud budistide ühenduse liige Amaradakini.
http://www.algallika.ee/


Registreerimine ja info

Osavõtutasu: 140 eurot
Soodushind tudengitele, pensionäridele ja töötutele: 100 eurot

Laagrisse registreerimiseks ja koha reserveerimiseks võta palun ühendust Vaddhakaga ().

Info osavõtutasu tasumise, transpordi jm kohta saadetakse kõigile laagrisse registreerinutele uuel aastal.