Uudised

Meditatsiooni- ja budismiõhtud Tartus: märts 2014

tartu-meditatsiooni-ja-budismiõhtudMärtsis jätkuvad Dogeni lugude õhtud (6.03, 27.03) ning põhjalikumad vaated Dhammapadale (13.03). 20. märtsi õhtu on kahe meditatsiooni päralt.

Kuupäevad ja teemad:

  • Neljapäev, 6. märts: Dogeni lood
  • Neljapäev, 13. märts: Dhammapada
  • Neljapäev, 20. märts: Meditatsiooniõhtu
  • Neljapäev, 27. märts: Dogeni lood

Õhtute kava:

Kell 18.30: meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on hingamise teadvustaminesiira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud.

* * * Teepaus * * *

Kell 19.40: dharmaõping või teine meditatsioon. 


Kavast lähemalt:

redon-buddhaKogemuste eel käib meel, kogemuste juht on meel, meel on kogemused loonud. Kui kõneleja või tegija meel on määrdunud, siis veereb tema kannul kannatus nagu vanker härja jala kannul.

Kogemuste eel käib meel, kogemuste juht on meel, meel on kogemused loonud. Kui kõneleja või tegija meel on puhas, siis käib tema kõrval õnn nagu vari, mis kunagi ei lahku.

Nende meele olulisusest kõnelevate ridadega algab Dhammapada – paalikeelsest kaanonist pärit tekstikogu, mis sisaldab Buddhale omistatud aforismilaadseid mõttesalme. See mahult küllaltki väike salmikogu on tõenäoliselt tuntuim ja tõlgituim budistlik tekst.

Neil õhtutel (6.02, 26.02, 13.03) heidame läbi loengute ja vestluste põhjalikuma pilgu Dhammapada tekstidele, abiks nii eesti- kui ingliskeelsed tõlked. Õhtud toimuvad Bodhikara eestvedamisel.

 

DogenSarvamitra juhatusel toimuval õhtul (20.02, 6.03, 27.03) jätkame vaateid 13. sajandist pärit Dogeni tekstidele. Õhtu algab meditatsiooniga, mille järel laseme kõlada Dogeni lugudel ning vestleme nende teemal. Kui aega jääb, siis kirjutame ka oma loo.

“Kuigi te näete mägesid rohu, puude, maa, kivide ja kaljudena, ärge võtke seda tõsiselt ega muretsege selle pärast. See pole täiuslik taipamine.”

Katkend Dogeni “Mägede ja vete suutrast”