Uudised

Loenguseeria „Varahoidla ehitamine“ Tallinna Budakojas – oktoober-detsember 2023

Varahoidla ehitamine - sügis 2023
(Foto: Brad Huchteman / Unsplash)

Oktoobrist detsembrini jätkub esmaspäevaõhtutel (kell 18.15 – 20.15) Tallinna Budakojas septembris alguse saanud loenguseeria “Varahoidla ehitamine”. 

Rotterdami Erasmus oli Hollandi humanist, kes elas aastatel 1466 – 1536. Ta uskus, et rahuldustpakkuva intellektuaalse ja spirituaalse elu elamiseks tuleb oma meelt toita paljudest allikatest. Ta arvas, et oma mõistus tuleb muuta varahoidlaks, et vajalikud ressursid oleksid alati käepärast.


Oktoobris jagab vaateid teda kõnetavatele teemadele Vaddhaka, novembris Šantamani, Lauri Liiders ja Maarja Tyler ning detsembris Alari Allik.

Vaddhaka oktoobri esmaspäevaõhtutel toimuvad loengud on inglise keeles tõlkega eesti keelde. 

 • 02.10  Star Trek: Next Generation
 • 09.10 Rita Gross, budistlik feminist ja vabamõtleja
 • 16.10 Jan Nattier, mahajaana uurija
 • 23.10 Arlie Hochschild ja Rosa Brooks – mullist välja astumine
 • 30.10 Jonathan Haidt, heterodoksne mõtleja ja kommentaator

Novembris ja detsembris tutvustavad oma isiklikku varahoidlat teised inimesed, kõneledes neid kõnetavatel teemadel. Need loengud on eesti keeles.

 • 06.11 Šantamani “Jaan Kaplinski eesti keelest ja meelest”
 • 13.11 Lauri Liiders “Kurt Vonnegut”
 • 20.11 Maarja Tyler “Mõned mõtted Arvo Pärdi elust ja loomingust“
 • 04.12 Alari Allik “Tarkovski “Stalker””

  NB! Programmis toimus muudatus: 27. novembril on Tallinna Budakoda suletud, sel õhtul toimuma pidanud Alari Alliku loeng on edasi lükatud 4. detsembrile.


Õhtute kava


Osalemine annetusepõhine. Annetuse võib teha otse MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907, Swedbank.


NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palume meditatsiooniga tutvumise tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 18.00. Pärast põgusat meditatsiooni tutvustust võite osaleda koos regulaarsete osalejatega juhendamata meditatsioonil.


Neil, kes ei saa füüsiliselt Budakotta tulla, on võimalik osaleda neil üritustel internetis Zoomi kaudu. Kui soovid liituda internetis, pead Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruma (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks. Pane tähele, et esmaspäevaõhtuti ei ole võimalik jagada interneti teel meditatsiooniõpetusi. Kui soovid liituda meditatsiooniga internetis ja sa ei ole tuttav hingamise teadvustamise ja metta bhavana meditatsioonidega, võid leida nende meditatsioonide juhendid aadressil https://www.budakoda.ee/hingamise-teadvustamise-meditatsioon/  ja https://www.budakoda.ee/siira-heasoovlikkuse-meditatsioon/