Uudised

Loengusari “Kuidas mõista seda, mis maailmas toimub” Tallinna Budakojas

Pilt: Bigstock

Seitsmel esmaspäeval (09.01–27.02), kell 18.15–20.15.

Me elame ajal, mil paljud tunnevad ärevust tuleviku osas. Pandeemia, poliitiline polariseerumine, kliimamuutus, sõda Ukrainas, energiakriis ja paljud muud tegurid on muutnud maailma ebakindlamaks paigaks. Kuidas enda jaoks selgeks teha, mis toimub? Mida saaksime teha, kui üldse midagi?

Selles loenguseerias vaatleb Vaddhaka, kuidas mitmed arvamusliidrid on üritanud selgitada neid probleeme, millega silmitsi oleme, ning esitab küsimuse, kas budistlik vaateviis aitaks meil aru saada sellest, mis meie ümber toimub. Loengud on inglise keeles ja tõlgitud eesti keelde. 


Jaanuari õhtute teema: Mida saame ajaloost õppida?

  • 9. jaanuar. Kõige koidik: David Graeber
  • 16. jaanuar. Kas inimkonna progress on garanteeritud? John Gray
  • 23. jaanuar. Olla või mitte olla? Iain McGilchrist
  • 30. jaanuar. Budistlik nägemus ajaloost: Sangharakshita

Veebruaris vaatleb Vaddhaka hiljutisemaid arenguid ühismeedias ja kogukonnas ja jagab meiega oma mõtteid maailmas toimuvast.

  • 6. veebruar. Kas ühismeedia muudab meid rumalaks?
  • 20. veebruar. Kogukonna allakäik
  • 27. veebruar. Mõned kokkuvõtvad mõtted

Õhtute kava:

  • Kell 18.15: (Sobib neile, kes on eelnevalt hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse harjutustega tuttavad. Palume mitte hilineda.)
  • Kell 19.15: loengusari

Osalemine annetusepõhine. Annetuse võib teha otse MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907, Swedbank.


NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palume meditatsiooniga tutvumise tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 18.00.

Pärast põgusat meditatsiooni tutvustust võite osaleda koos regulaarsete osalejatega juhendamata meditatsioonil.


Neil, kes ei saa esmaspäeva õhtutel füüsiliselt Budakotta tulla, on võimalik osaleda neil üritustel internetis Zoomi kaudu.

Kui soovid liituda internetis, pead Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruma (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil .

Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks.

Pane tähele, et esmaspäevaõhtuti ei ole võimalik jagada interneti teel meditatsiooniõpetusi. Kui soovid liituda meditatsiooniga internetis ja sa ei ole tuttav hingamise teadvustamise ja metta bhavana meditatsioonidega, võid leida nende meditatsioonide juhendid aadressil https://www.budakoda.ee/hingamise-teadvustamise-meditatsioon/  ja https://www.budakoda.ee/siira-heasoovlikkuse-meditatsioon/