Uudised

“Kujutlusvõime kasutamine meditatsioonis” – meditatsiooni- ja loenguõhtud veebis

 

Neljal esmaspäeval (15.11, 22.11, 06.12, 13.12) kell 18.00–20.15 veebis.

Budismis öeldakse, et taju on tegelikkus. Meie taju maailmast jõuab meieni läbi teatud harjumuslike eelduste, ootuste ja eelarvamuste filtri … ja see loob meie tegelikkuse. Meditatsiooni mõte on see tavapärane, harjumuslik taju vabastada ja näha asju suurema kujutlusvõime abil. Uurime neljal õhtul koos Vajraguptaga, kuidas tuua oma meditatsiooni ja ellu rohkem kujutlusvõimet. Budism on tulvil kujundeid, mis aitavad leida inspiratsiooni ja tõsta oma kujutlusvõimet uuele tasandile. Uurime mõningaid traditsioonilisi budistlikke kujundeid, kuid oleme samas avatud ka teistele kujunditele, mis võivad meditatsiooni käigus esile kerkida ning olla täis ilu ja tähenduslikkust.
Õhtud algavad juhendatud meditatsiooniga ning seejärel, pärast teepausi, on lühike loeng ja aeg aruteludeks. Vajragupta liitub meiega interneti vahendusel Inglismaalt.

Õhtute kava:

  • Kell 18.00: loeng ja arutelu
  • Kell 19.00: meditatsioon. (Sobib neile, kes on eelnevalt hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse harjutustega tuttavad. Palume mitte hilineda.)

Osalemine annetusepõhine. 
NB! Üritused toimuvad ainult veebi vahendusel. Kui soovid osaleda üritustel veebi vahendusel, võta ühendust aadressil , et saada juhiseid liitumiseks. (Registreeruda tuleb hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval.) Pane tähele, et esmaspäevaõhtuti ei ole võimalik jagada interneti teel meditatsiooniõpetusi. Kui soovid liituda meditatsiooniga internetis ja sa ei ole tuttav hingamise teadvustamise ja metta bhavana meditatsioonidega, võid leida nende meditatsioonide juhendid aadressil https://www.budakoda.ee/hingamise-teadvustamise-meditatsioon/ ja https://www.budakoda.ee/siira-heasoovlikkuse-meditatsioon/