Uudised

Kolmapäevased filmiõhtud – jaanuar-märts 2009

Viiel kolmapäeval (21.01, 18.02, 25.03, 15.04, 20.05) kell 19.00-21.00

Viiel kolmapäeva õhtul näitame mõnda filmi, mis on vahetult budistlik (nt Buddha kadunud lapsed) või mille teema on seotud budismiga (nt Rashomon, jaapani režissöörilt Kurosawalt). Filmidele eelneb tutvustav loeng. Filmid on inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.


Esialgses kavas on:

  • 21.01. Rändajad ja võlurid (Travellers and Magicians) – režissöör Khyentse Norbu (ka Dzongsar Khyentse Rinpoche, üks Himaalaja budismi lugupeetumaid laamasid). See kunstiline film jutustab noorest Bhutani riigiametnikust, kes unistab sõita Ameerikasse, kuid oma teel viisa järele kohtab elatanud õunakauplejat, tarka noort munka, vana meest ja tema kaunist tütart. Järgneb müstiline teekond Bhutani imekauni looduse taustal.
  • 18.02. Rashomon (Režissöör Akira Kurosawa, Jaapan 1950)
    Puuraidur on tunnistajaks kohutavatele sündmustele – varitsus, vägistamine ja mõrv. Selgub aga, et igal sündmustest osavõtjal on täiesti erinev versioon sellest, mis juhtus. Kurosawa meisterlik ja mõjuvõimas film käsitleb tõe subjektiivset olemust ja räägib sellest, kuidas igaüks loob oma versiooni tegelikkusest.
    Filmi tutvustab Alari Allik, kes õpetab jaapani keelt ja kultuuri Tallinna Ülikoolis.
    Film on ingliskeelsete subtiitritega. Pange tähele, et see on muudatus meie algses programmis.
  • 25.03. Buddha kadunud lapsed (Buddha’s Lost Children) – Taimaa kaugetel äärealadel, nn „Kuldses kolmnurgas” pühendub kunagine professionaalne poksija, kellest on saanud budistlik munk, hoolitsemisele vaese mägilaste hõimu laste eest, kasutades poiste kasvatamiseks „ranget hoolivust”.