Meditatsioonis sügavamale: meditatsiooni õpituba Tartu Budakojas


Sündmuse detailid

Sündmus on lõppenud 20 detsember 2018


meditatsioonis sügavamale

Neljal neljapäeval novembris ja detsembris (29.11, 6.12, 13.12 ja 20.12) toimuvad algusega kell 18.30 Tartu Budakojas meditatsiooni õpitoad.

Meditatsioonid on juhendatud ja osalema on oodatud kõik huvilised. 

 


Meditatsiooni õpitubade teemaks on Buddha meelerahu (paali k. samatha) ja mõistmisega (paali k. vipassanā, tõlgitud ka kui selge nägemine ja analüüsiv vaatlus) seotud õpetused.

Õhtu esimese tunni meditatsioonid aitavad meeles kasvatada meelerahu, selgust ja positiivsust.

Õhtute teisel tunnil uurime lähemalt meditatsiooni mõistmisega seotud tahke: vaadeldes vahetus kogemuses Buddha kirjeldatud kolme olemise tunnust (paali k. tilakkhaṇa), – püsitust, rahuldamatust ja püsiva omaoleku puudumist – ning nendega seotud kolme vabanemise väravat – märkideta, soovideta ja tühjuse samadhi‘t.

Et õhtute teemakäsitlused on omavahel seotud, on neist enim abi, kui õnnestub kõigil üritustel osaleda. Õhtud sobivad eriti neile, kes on varasemast hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse (paali k. mettā bhāvanā) meditatsioonidega tuttavad.

Õpitoad toimuvad Bodhikara eestvedamisel.


Kell 18.30: esimene meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on hingamise teadvustaminesiira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. Palume mitte hilineda!

Kell 19.30: loeng ja teine meditatsioon