Meditatsiooni- ja loenguõhtud Tallinna Budakojas teemal “Budism ja majandusteadus: uurides andmist ja raha meie maailmas”


Sündmuse detailid


Viiel esmaspäeval (21.03, 28.03, 04.04, 11.04, 25.04) kell 18.00-20.00

Andmine (paali keeles dāna) on budistliku eetilise elu alus. Raha on tänapäeva majanduselu alus. Selle viiest loengust koosneva loengusarja alustuseks võrdleb Vaddhaka budismi rajajat Šākjamuni Buddhat majandusteaduse rajaja Adam Smithiga. Seejärel vaatleb ta lähemalt andmise ja raha ajalugu ning praktikat (kummastki kaks loengut).

Õhtute teemad:

  • 21.03 Buddha ja Adam Smith
  • 28.03 Kingisuhe (esimene osa)
  • 04.04 Kingisuhe (teine osa)
  • 11.04 Raha lugu (esimene osa)
  • 25.04 Raha lugu (teine osa)
Juhendab Dharmachari Vaddhaka inglise keeles. Tõlge eesti keelde.

Õhtute kava:

  • Kell 18.00: meditatsioon. (Sobib neile, kes on eelnevalt hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse harjutustega tuttavad. Palume mitte hilineda.)
  • Kell 19.00: loengusari

Osalemine annetusepõhine. Annetuse võib teha otse MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907, Swedbank
NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palume meditatsiooniga tutvumise tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 17.45. Pärast põgusat meditatsiooni tutvustust võite osaleda koos regulaarsete osalejatega juhendamata meditatsioonil.

Juhindume Budakojas ürituste korraldamisel valitsuse koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud nõuetest. (Loe lähemalt siit lingilt.) Palun püsi kodus, kui tunned end tõbisena. Budakoja esmaspäevaõhtustel üritustel on võimalik osaleda ka veebi vahendusel.

Neil, kes ei saa esmaspäeva õhtutel füüsiliselt Budakotta tulla, on võimalik osaleda neil üritustel internetis Zoomi kaudu. Kui soovid liituda internetis, pead Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruma (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks. Pane tähele, et esmaspäevaõhtuti ei ole võimalik jagada interneti teel meditatsiooniõpetusi. Kui soovid liituda meditatsiooniga internetis ja sa ei ole tuttav hingamise teadvustamise ja metta bhavana meditatsioonidega, võid leida nende meditatsioonide juhendid aadressil https://www.budakoda.ee/hingamise-teadvustamise-meditatsioon/ ja https://www.budakoda.ee/siira-heasoovlikkuse-meditatsioon/