Meditatsiooni- ja budismiõhtu Tartus


Sündmuse detailid

Sündmus on lõppenud 28 jaanuar 2021


Tartu meditatsiooni- ja budismiõhtud: jaanuar 2021

Tartu Budakoja regulaarsed meditatsiooni- ja budismiõhtud jätkuvad pärast talvepuhkust neljapäeval, 21. jaanuaril. Üritustel saab osaleda Tartu Budakojas kohapeal ja veebis Zoomi keskkonna vahendusel. Õhtute esimesel tunnil algusega kell 18.30 saab teha esmatutvust meditatsiooniga ja ühiselt mõtlust praktiseerida. Meditatsioon on juhendatud ja osalema on oodatud kõik huvilised. Pärast teepausi, õhtu teisel tunnil on jaanuaris kavas Vaddhaka loeng “Buddha ja surmatants” (21.01) ning Bodhikara loengu- ja vestlusõhtu “Buddha elu legendid ja inimene nende taga” (28.01).  
Kell 18.30: meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on hingamise teadvustaminesiira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. Palume mitte hilineda! Kell 19.30:
  • Neljapäev, 21. jaanuar: Vaddhaka loeng “Buddha ja surmatants” 
  • Neljapäev, 28. jaanuar: Bodhikara loengu- ja vestlusõhtu “Buddha elu legendid ja inimene nende taga” 
Vaddhaka osaleb üritustel Zoom’i vahendusel ja ta loengud on inglise keeles ühes tõlkega eesti keelde. Bodhikara loengud toimuvad Tartu Budakojas kohapeal. 
Kui soovid liituda internetis, tuleb Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruda (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks.

Lisaks kavas:

Nelja mõõtmatu meditatsiooni õpitoad Tartu Budakojas – aprill-mai 2024

Aprilli ja mai neljapäevaõhtutel (4.04, 18.04, 9.05 ja 23.05) kell 18.00-20.15 Tartu Budakojas Neli mõõtmatut (paali k. appamaññā) on heasoovlikkus (mettā), kaastunne (karuṇā), kaasaelav rõõm (muditā) ja võrdne suhtumine (upekkhā). Neid nelja kirjeldatakse mõõtmatuna seetõttu, et nende ulatusel ei ole piire. Buddha õpetustes tuntakse neid ka nelja brahmavihaara ehk „jumaliku asupaigana“. Aprilli ja mai neljapäevaõhtutel…