Meditatsiooni- ja budismiõhtu Tartus


Sündmuse detailid

Sündmus on lõppenud 25 aprill 2019


Tartu meditatsiooni- ja budismiõhtud toimuvad tavaliselt neljapäeviti algusega kell 18.30. 

Õhtute esimesel tunnil saab teha esmatutvust meditatsiooniga ja ühiselt mõtlust praktiseerida. Meditatsioon on juhendatud ja osalema on oodatud kõik huvilised.

Õhtu teisel tunnil pärast teepausi on aprillis kavas Vajragupta loenguseeria eluratta teemal (4.04, 11.04, 25.04) ja kahe meditatsiooni õhtu (18.04).


Kell 18.30: meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on hingamise teadvustaminesiira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. Palume mitte hilineda!

Kell 19.30: 

  • Neljapäev, 4. aprill. Vajragupta loengu- ja vestlusõhtu eluratta teemal (3)
  • Neljapäev, 11. aprill. Vajragupta loengu- ja vestlusõhtu eluratta teemal (4)
  • Neljapäev, 18. aprill. Kahe meditatsiooni õhtu Bodhikara eestvedamisel
  • Neljapäev, 25. aprill. Vajragupta loengu- ja vestlusõhtu eluratta teemal (5)

Bodhikara eestvedamisel toimuv õhtu on eesti keeles. Vajragupta loengud on inglise keeles ühes tõlkega eesti keelde. 


Lähemalt Vajragupta loengu- ja vestlusõhtutest

Loengusari eluratta teemal

Vajragupta loengusari viiel neljapäeval (21.03, 28.03, 4.04, 11.04 ja 25.04)

Buddha õpetas, et meie meel kujundab meie elu. Me loome oma harjumuslike hoiakute, väärtushinnangute, ootuste, vaadete ja emotsioonidega kogemuse „maailma“. Me teeme seda nii individuaalselt kui ka kollektiivselt.

Eluratas on indo-tiibeti budismist pärit kujund, mis kirjeldab kuut liiki maailmasid, mida inimolendeil on kalduvus luua. Nendeks on taeva- ja põrgumaailm, inimeste ja loomade maailm, näljaste vaimude ja armukadedate jumalate maailm. Igas maailmas ilmub nähtavale Avalokitešvara (kaastunnet kehastav bodhisattva), kes pakub tolles maailmas elavatele olenditele seda, mida neil on tarvis, et pääseda kannatusest ja teostada oma sügavamat potentsiaali.

Neil õhtutel uurime kuue maailma rikkalikku mütoloogiat, abiks meditatsioon ja mõtisklused, loengud ja arutelud, rituaalid ja loovad tegevused. Milliseid maailmasid loovad inimolendid endile 21. sajandil? Mida võiks Avalokitešvara meile tänapäeval pakkuda? Ole valmis kasutama oma kujutlusvõimet ja mõtlema elust uutel viisidel!

Vajragupta

Õhtuid juhendab Vajragupta, kes on kogenud budismi- ja meditatsiooniõpetaja. 

Loengud on inglise keeles. Tõlge eesti keelde.