Anapanasati meditatsiooni õpituba Tartu Budakojas


Sündmuse detailid


https://www.budakoda.ee/anapanasati-meditatsiooni-opitoad-tartu-budakojas-jaanuar-veebruar-2024/

Neljapäeval, 18. jaanuaril kell 18.00-20.15 Tartu Budakojas
Õpitoad jätkuvad veebruaris (kuupäevad täpsustamisel).

Anapanasati (anapana – sisse- ja väljahingamine, sati – tähelepanelikkus (paali k.)) on Buddhale omistatud hingamisest teadlikolemisel põhinev meditatsiooniõpetus, mille leiab paali kaanonist Anapanasati suttast (MN 118).

Selles 16osalises harjutuses on loomulikuks tervikuks põimitud nii meelerahu (paali k. samatha) kui vabastavat mõistmist kasvatava kogemuse uurimise (paali k. vipassana) tahud. Harjutuse ülesehitus lähtub neljast teadvustamise mõõtmest – keha, tunnete, meele ja tegelikkuse teadvustamisest. Neljal jaanuari ja veebruari neljapäevaõhtul uurime seda 16osalist harjutust lähemalt abiks juhendatud meditatsioonid, loengud ja vestlused. Kõigil õhtutel osalemine pole nõutav, kuid enamatel õhtutel osalemine võimaldab seda mitmekesist mõtluspraktikat põhjalikumalt tundma õppida. Õhtud toimuvad Bodhikara juhendamisel. 


Õhtud algavad kell 18.00 ja lõppevad kell 20.15. NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palun meditatsiooni sissejuhatuse tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 17.45.


Osalemine annetusepõhine. Annetuse võib teha ka otse MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907, Swedbank. Annetused aitavad ruumi rendi ja külalisõpetajate sõidukulude eest tasumisel. Täname!


Kui soovid liituda internetis, tuleb Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruda (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks.