Meditatsiooni- ja budismiõhtu Tartu Budakojas


Sündmuse detailid

  • Toimumisaeg:
  • Rubriigid:

https://www.budakoda.ee/tartu-meditatsiooni-ja-budismiohtud-detsember-2023/

Neljapäeviti toimuvatel Tartu Budakoja regulaarsetel meditatsiooni- ja budismiõhtutel saab osaleda Tartu Budakojas kohapeal ja veebis Zoomi keskkonna vahendusel. Õhtute esimesel tunnil algusega kell 18.00 saab teha esmatutvust meditatsiooniga ja ühiselt mõtlust praktiseerida. Meditatsioon on juhendatud ja osalema on oodatud kõik huvilised. Pärast teepausi, õhtu teisel tunnil on kavas loeng ja vestlus.


Detsembris kavas:

  • 7. detsembril on kavas Sraddhagita loeng “Tark kurg, valgesse peidetud”. Juttu tuleb Hakuinist (1686–1769), ühest tuntuimast zeni õpetajast ja loovast dharmaharjutajast: tema elust, ajast ja harjutusest. Sraddhagita õpetab Londoni budistlikus keskuses ja osaleb üritusel veebi vahendusel. Üritus toimub nii Tartu Budakojas kohapeal kui zoomi vahendusel.
  • 14. detsembril räägib Vaddhaka tänulikkusest.

Õhtute kava:

Kell 18.00: meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on hingamise teadvustaminesiira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. Palume mitte hilineda!

Kell 19.00: loeng ja vestlus.


Õhtud algavad kell 18.00 ja lõppevad kell 20.15. NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palun meditatsiooni sissejuhatuse tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 17.45.


Osalemine annetusepõhine. Annetuse võib teha ka otse MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907, Swedbank. Annetused aitavad ruumi rendi ja külalisõpetajate sõidukulude eest tasumisel. Täname!


Kui soovid liituda internetis, tuleb Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruda (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks.