Meditatsiooni- ja budismiõhtu Tartu Budakojas


Sündmuse detailid

Sündmus on lõppenud 16 detsember 2021


Tartu Budakoja regulaarsed meditatsiooni- ja budismiõhtud toimuvad neljapäeviti.

Õhtute esimesel tunnil algusega kell 18.30 saab teha esmatutvust meditatsiooniga ja ühiselt mõtlust praktiseerida. Meditatsioon on juhendatud ja osalema on oodatud kõik huvilised.

Pärast teepausi, õhtu teisel tunnil on detsembris kavas Sraddhagita loeng kaastundebuddhast Tarast (2.12), Vaddhaka loeng Kūkaist ja palverännust (9.12) ja tänulikkusemeditatsiooni õhtu Bodhikara vedamisel (16.12).  

Üritustel saab osaleda Tartu Budakojas kohapeal ja veebis Zoomi keskkonna vahendusel.


Õhtute kava:

Kell 18.30: meditatsioon. Õhtute regulaarseteks meditatsioonideks on hingamise teadvustaminesiira heasoovlikkuse meditatsioon ning lihtsalt istumise harjutus. Meditatsioonid on tarvidusel juhendatud. Palume mitte hilineda!

Kell 19.30:

  • Neljapäev, 2. detsember: Sraddhagita loeng „Kaastundebuddha Tara kui sild usu ja kartmatuseni“
  • Neljapäev, 9. detsember: Vaddhaka loeng „Inspireerivaid isiksusi budismi ajaloost. Kūkai ja palveränd“
  • Neljapäev, 16. detsember: tänulikkusemeditatsiooni õhtu

Sraddhagita Londoni budistlikust keskusest ja Vaddhaka osalevad üritusel Zoom’i vahendusel ja nende loengud on inglise keeles ühes tõlkega eesti keelde.  

Loengusari “Inspireerivaid isiksusi budismi ajaloost” (9. detsember)
Selles septembrist detsembrini toimuvas loengusarjas räägib Vaddhaka budismi ajaloost tuntud isiksustest, kes on teda inspireerinud ja aidanud luua oma isiklikku käsitlust virgumisest.

Juhindume Budakojas ürituste korraldamisel valitsuse koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud nõuetest. (Loe lähemalt siit lingilt.) Palume alates 18. eluaastast üritusel osalemiseks esitada COVID tõend vaktsineerituse või läbipõdemise kohta.
Kui soovid liituda internetis, tuleb Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruda (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks.