Loenguseeria „Varahoidla ehitamine“ Tallinna Budakojas


Sündmuse detailid

Sündmus on lõppenud 02 oktoober 2023


Varahoidla ehitamine - sügis 2023
(Foto: Brad Huchteman / Unsplash)

Kuuel esmaspäeval (28.08–02.10) kell 18.15 – 20.15

Rotterdami Erasmus oli Hollandi humanist, kes elas aastatel 1466 – 1536. Ta uskus, et rahuldustpakkuva intellektuaalse ja spirituaalse elu elamiseks tuleb oma meelt toita paljudest allikatest. Ta arvas, et oma mõistus tuleb muuta varahoidlaks, et vajalikud ressursid oleksid alati käepärast.


Selles loengute seerias kõneleb Vaddhaka mõnedest inimestest ja allikatest, mis leiduvad tema isiklikus varahoidlas ja mis aitavad tal elada rahuldustpakkuvamat intellektuaalset ja spirituaalset elu.

(Hiljem oktoobris kõnelevad teised oma isiklikest varahoidlatest).

Juhendab Dharmachari Vaddhaka inglise keeles. Tõlge eesti keelde. 

  • 28.08  Sissejuhatus. Elaine Pagels, Ameerika religiooniajaloolane, ja Nick Cave, muusik
  • 04.09  David Loy ja Bhikkhu Bodhi, Lääne budistid ja poliitaktivistid
  • 11.09  David Graeber, anarhist ja antropoloog
  • 18.09  John Hick, religioonifilosoof ja mässajast kristlane
  • 25.09  Sherwin B. Nuland, Ameerika kirurg ja kirjanik, ja Jose Saramago, Portugali kirjanik
  • 02.10  Star Trek: Next Generation

Õhtute kava


Osalemine annetusepõhine. Annetuse võib teha otse MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907, Swedbank.


NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palume meditatsiooniga tutvumise tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 18.00. Pärast põgusat meditatsiooni tutvustust võite osaleda koos regulaarsete osalejatega juhendamata meditatsioonil.


Neil, kes ei saa füüsiliselt Budakotta tulla, on võimalik osaleda neil üritustel internetis Zoomi kaudu. Kui soovid liituda internetis, pead Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruma (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks. Pane tähele, et esmaspäevaõhtuti ei ole võimalik jagada interneti teel meditatsiooniõpetusi. Kui soovid liituda meditatsiooniga internetis ja sa ei ole tuttav hingamise teadvustamise ja metta bhavana meditatsioonidega, võid leida nende meditatsioonide juhendid aadressil https://www.budakoda.ee/hingamise-teadvustamise-meditatsioon/  ja https://www.budakoda.ee/siira-heasoovlikkuse-meditatsioon/