Loengusari “Otsides koos Buddhaga” Tallinna Budakojas


Sündmuse detailid

Sündmus on lõppenud 26 oktoober 2020


Kaheksal esmaspäeval (07.09 – 26.10), kell 18.00–20.15.

Mis on elu mõte? Selles loengusarjas uurib Vaddhaka Buddha elu ja õpetusi, võttes Buddha teejuhiks, et leida üles meie elu eesmärk ja tähendus.

Õhtute teemad:

  • 07.09 Lood ja tähenduse otsimine
  • 14.09  Buddha lugu
  • 21.09  Miks Buddha kodust lahkus?
  • 28.09  Buddha virgumiseotsingud
  • 05.10   Mis on virgumine?
  • 12., 19. ja 26. oktoobri teemad tehakse teatavaks septembri lõpus.

Õhtute kava:

  • Kell 18.00: meditatsioon. (Sobib neile, kes on eelnevalt hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse harjutustega tuttavad. Palume mitte hilineda.)
  • Kell 19.00: loengusari

Juhendab Dharmachari Vaddhaka inglise keeles. Tõlge eesti keelde. Osalemine annetusepõhine.
NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palume meditatsiooniga tutvumise tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 17.45. Pärast põgusat meditatsiooni tutvustust võite osaleda koos regulaarsete osalejatega juhendamata meditatsioonil või kui tahaksite saada üksikasjalikumat sissejuhatust, siis toimub soovi korral kell 18.00–18.50 algajatele eraldi juhendatud meditatsioon.

Neil, kes ei saa esmaspäeva õhtutel füüsiliselt Budakotta tulla, on võimalik osaleda neil üritustel internetis Zoomi kaudu. Kui soovid liituda internetis, pead Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruma (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks. Pane tähele, et esmaspäevaõhtuti ei ole võimalik jagada interneti teel meditatsiooniõpetusi. Kui soovid liituda meditatsiooniga internetis ja sa ei ole tuttav hingamise teadvustamise ja metta bhavana meditatsioonidega, võid leida nende meditatsioonide juhendid aadressil https://www.budakoda.ee/hingamise-teadvustamise-meditatsioon/ ja https://www.budakoda.ee/siira-heasoovlikkuse-meditatsioon/