Loengusari eluratta teemal Tallinna Budakojas


Sündmuse detailid

Sündmus on lõppenud 22 aprill 2019


Eluratas Sera kloostris Tiibetis (allikas: Philipp Roelli / Wikimedia)

Eluratas Sera kloostris Tiibetis (allikas: Philipp Roelli / Wikimedia)

Tallinna Budakojas kuuel esmaspäeval (18.03, 25.03, 01.04, 08.04, 15.04, 22.04) kell 18.00–20.15.

Buddha õpetas, et meie meel kujundab meie elu. Me loome oma harjumuslike hoiakute, väärtushinnangute, ootuste, vaadete ja emotsioonidega kogemuse „maailma“. Me teeme seda nii individuaalselt kui ka kollektiivselt. Eluratas on indo-tiibeti budismist pärit kujund, mis kirjeldab kuut liiki maailmasid, mida inimolendeil on kalduvus luua. Nendeks on taeva- ja põrgumaailm, inimeste ja loomade maailm, näljaste vaimude ja armukadedate jumalate maailm. Igas maailmas ilmub nähtavale Avalokitešvara (kaastunnet kehastav bodhisattva), kes pakub tolles maailmas elavatele olenditele seda, mida neil on tarvis, et pääseda kannatusest ja teostada oma tõelist potentsiaali. Neil õhtutel uurime kuue maailma rikkalikku mütoloogiat, abiks meditatsioon ja mõtisklused, loengud ja arutelud, rituaalid ja loovad tegevused. Milliseid maailmasid loovad inimolendid endile 21. sajandil? Mida võiks Avalokitešvara meile tänapäeval pakkuda? Ole valmis kasutama oma kujutlusvõimet ja mõtlema elust uutel viisidel! Juhendab Dharmachari Vajragupta inglise keeles. Tõlge eesti keelde. 
Õhtute kava:
  • Kell 18.00: meditatsioon. (Sobib neile, kes on eelnevalt hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse harjutustega tuttavad. Palume mitte hilineda.)
  • Kell 19.00: loeng.

Osalemine annetusepõhine.
NB! Kui varasem meditatsioonikogemus puudub, palume meditatsiooniga tutvumise tarvis kohale tulla veerand tundi enne ürituse algust – kell 17.45. Pärast põgusat meditatsiooni tutvustust võite osaleda koos regulaarsete osalejatega juhendamata meditatsioonil või kui tahaksite saada üksikasjalikumat sissejuhatust, siis toimub soovi korral kell 18.00–18.50 algajatele eraldi juhendatud meditatsioon.