Kolm meditatsiooni õpituba – Tartu Budakoja meditatsiooni- ja budismiõhtud


Sündmuse detailid

Sündmus on lõppenud 20 mai 2021


Mai kolmel neljapäeval (6., 13. ja 20. mai) on algusega kell 18.30 kavas meditatsiooni õpitoad Bodhikara eestvedamisel. Õhtud toimuvad veebis Zoomi vahendusel.


Neljapäev, 6. mai. Meditatsiooni õpituba 1: “Rahuldamatusega sõbrunemine meditatsioonis”.
Kuidas toimida, kui loodetud heaolu, rõõmu ja rahu asemel kohtame meditatsiooniks maha istudes oma kogemuses ennekõike ebamugavus- ja rahuldamatusetunnet?

Neljapäev, 13. mai. Meditatsiooni õpituba 2: “Lihtsalt istumine ja mittemidagitegemine”.
Õhtu teemaks on suunamata, avatud ja vastuvõltik mõtluspraktika.

Neljapäev, 20. mai. Meditatsiooni õpituba 3: “Loov lähenemine heasoovlikkuse meditatsioonile”.
Heasoovlikkus (paali k. metta) on lisaks kaastundele, kaasaelavale rõõmule ja võrdsele suhtumisele Buddha õpetustes üks neljast mõõtmatust, olles ühtlasi ülejäänud kolme mõõtmatu aluseks.
Õhtul uurime isiklikumaid ja loovamaid lähenemisviise harjutusele, mis võivad osutuda hinnaliseks abivahendiks ka traditsioonipäraste praktikavormide harjutamisel.


Õhtud algavad kell kell 18.30. Esimesel tunnil on kavas sissejuhatus ja esimene meditatsioon. Õhtu teisel tunnil algusega kell 19.30 on kavas põhjalikum vaade teemale ja teine meditatsioon.


Mais toimuvad üritused ainult veebis Zoomi keskkonna vahendusel. Kui soovid liituda internetis, tuleb Zoomi lingi saamiseks eelnevalt registreeruda (hiljemalt kell 15.00 ürituse toimumise päeval) aadressil . Võid ühineda internetis terveks ürituseks või ainult esimeseks või teiseks pooleks.

Lisainfo:

Bodhikara (Taivo Org)
Tel: 52 11 284
E-post: