Budakoja talvine mõtluslaager Palupõhja metsade vahel


Sündmuse detailid

  • Toimumisaeg:
  • Rubriigid:

NB! Et ruumide suurus seab omad piirid, on praeguseks laagrisse registreerunute arv täis ja rohkem osalejaid sellesse laagrisse ei mahu. Soovi korral võib end lisada laagri ootejärjekorda juhuks, kui mõni koht vabaneb.

Budakoja 2019. aasta talvine nädalavahetuse mõtluslaager toimub Palupõhja looduskooli majas, Alam-Pedja looduskaitsealale jäävas Emajõe-äärses Palupõhja külas metsade ja soode vahel. 

Laager algab ühise õhtusöögiga reede õhtul (18.01) umbes kell 19.00 ja lõpeb pühapäeval (20.01) umbes kell 16.00.

Laagrit veavad Bodhikara ja Jnanakara.

Laager on eesti keeles.


Mõtluslaagris on kesksel kohal meditatsioon ja oskuslike meeleseisundite arendamine ürgse looduse keskel.

Nädalavahetuse mõtluslaager pakub hea võimaluse astuda korraks välja igapäevaelu askelduste ja pingete keskelt, süvendada kogemust meditatsioonist ja mõtisklusest ning kogeda sangha’t – vaimset ühendust teiste meeleharjutusteel käijatega. Lisaks mediteerimisele ja kaaslastega vestlemisele on aega teha jalutuskäike ja lihtsalt lõõgastuda looduses.

NB! Laager sobib neile, kellel on varasem hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse (metta bhavana) meditatsioonide harjutamise kogemus.


Elamistingimused ja toitlustus

Elamistingimused on lihtsad: kohapeal on olemas madratsid, tekid ja padjad. Kaasa tuleb võtta kas voodipesu või magamiskott.

Reede õhtul kütame sauna, nii et sauna soovijad võtku kaasa ka saunavarustus.

Laagri menüüs on taimetoit ja see valmib osavõtjate kaasabil. Kui mõni toiduaine on sinu jaoks vastunäidustatud, siis saada palun sellekohane info laagrisse registreerumisel.


Laagri osalustasu 

Osalustasu 50 eurot. 

Kui sa tahad osaleda, aga osalustasu on liiga kõrge, siis palun teavita sellest! Kui tahad toetada laagri toimumist veidi suurema summaga, siis palun teavita!


Kohaletulek

Autoga tulles on Palupõhja Tartust 35 km (u 50 min) ja Tallinnast u 170 km (2t 20min). Vaata asukohta kaardilt: http://palupohja.ee/asukoht

Bussiga tulles on lähim bussipeatus Laeva metskonna. Tartust sõidab sinna mitu bussi, nt väljumisajaga Tartust kell 16.30 ja 18.30 (sõiduaeg 30 min). Laeva metskonna peatusest on Palupõhja 12 km kaugusel, bussiga saabujatele tullakse autoga bussijaama vastu. Tallinnast bussiga tulijad peavad tegema Tartus ümberistumise.

Laeva metskonna peatusesse saab bussiga otse ka Tallinnast, kuid seda ainult hommikupoole (väljub Tallinnast 9.30 ja jõuab kohale 11.35), aga kes saab ühe päeva lisaks võtta, siis peatusest 12 km metsavaikuses kõndimine võiks olla puhas rõõm.

Pühapäeval väljuvad bussid Tartusse kell 11.35 ja 17.35. Tallinnasse minejad peavad tegema Tartus ümberistumise. Otse Tallinnasse minev buss väljub kell 9.21.

Loodetavasti leiame siiski kõigile võimaluse nii saabuda kui ka lahkuda autoga. 


Registreerimine

Laagris osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida, sest kohtade arv on piiratud. Palun anna oma osalemissoovist teada hiljemalt 10. jaanuariks aadressil . Lisateavet kohalepääsemise kohta saadetakse nädal enne laagrit. Pärast registreerimise kinnituse saamist maksa osalustasu panka MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907 (Swedbank).

Registreerides märgi palun, kas sul on võimalik tulla oma autoga ja mitu inimest võiks sinuga kaasa sõita. Lisa oma telefoninumber ja info toiduainete kohta, mis on sulle vastunäidustatud.