Budakoja suvelaager 2019


Sündmuse detailid

  • Toimumisaeg:
  • Rubriigid:

suvelaager

Õhtupäike Kamnitsas (Foto: Herdis Fridolin)

NB! Et ruumide suurus seab omad piirid, on praeguseks laagrisse registreerunute arv täis ja rohkem osalejaid sellesse laagrisse ei mahu.

 

„Looduselemendid meie kehas ja meie ümber“

Nädalane mõtluslaager meditatsioonide, õpingute ja mõtisklustega.


2019. aasta Budakoja suvelaager toimub reedest (02.08) kuni reedeni (09.08) . Nii nagu eelmiselgi aastal leiab laager aset Kamnitsas Võrumaal.

Buddha õpetas maa-, vee-, tule-, tuule-, ruumi- ja teadvuseelemendi üle mediteerimist 2500 aastat tagasi ja sellest ajast peale on see püsinud budistlikus traditsioonis olulise harjutusena. Need elemendid ei ole „asjad“, vaid viisid, kuidas kujutleda enda keha ja ümbritseva maailma põhiomadusi. Looduselementide üle mõtisklemine annab meile viisi kujutleda uutmoodi seda, kes me oleme ja milline on meie suhe maailmaga: sest kui nii meie kui ka maailm koosneme kuuest looduselemendist, on kiindumus „minasse“ ja „minu omasse“ eksitav ja me ei seisa teistest ega elust laiemalt lahus. Uurime laagris looduselemente kehas ja maailmas läbi loengute, juhendatud meditatsioonide ja rituaali.

Mõtlus, hea seltskond ja kaunis loodus pakuvad võimalust puhata ja jõuvarusid taastada, mõtiskleda, vaikuses viibida ja praktikas sügavamale minna.


Dhivan ja Maitridevi

Dhivan ja Maitridevi

Sel aastal juhivad suvelaagrit Dharmacharini Maitridevi ja Dharmachari Dhivan. Tõlge eesti keelde.

Dhivan on pärit Somersetist Inglismaalt ja ordineeriti Triratna budistliku ühenduse liikmeks 2004. aastal. Ta on kirjutanud raamatu „Kui on see, tekib too. Buddha õpetus tingimuslikkusest“ (This Being That Becomes: the Buddha’s teaching on conditionality). Ta elab Chesteris ning peab Chesteri ülikoolis loenguid filosoofiast ja religioonist.

Maitridevi töötas peaaegu 20 aastat budistlikus kingituste äris windhorse:evolution ning ordineeriti Triratna budistliku ühenduse liikmeks 1999. aastal. Praegu juhib ta Walesis asuvat Taraloka laagrikeskust. Talle pakub huvi teha mänguliselt ja eksperimenteerivalt tööd keha, südame ja kujutlusvõimega.


Laagrist

Laagrisse tuleb kaasa võtta oma magamiskott või muu magamisvarustus ja võimalusel telk. Menüüs on taimetoit ja see valmib osavõtjate kaasabil.
Laager algab reedel (02.08) õhtusöögiga kell 19.00 ja lõpeb järgmisel reedel (09.08) lõunasöögiga.

NB! Laager sobib neile, kellel on vähemalt kolm kuud hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse (mettā bhāvanā) meditatsioonide harjutamise kogemust.


Laagris osalemise tasu:

Tavahind: 80 eurot
Soodushind tudengitele, pensionäridele ja töötutele: 55 eurot
Hind toetajale: 100 eurot. (Püüame laagri osavõtutasu osalejatele võimalikult soodsana hoida – kui on võimalust laagri läbiviimist enam toetada, oleme väga tänulikud!)
Laagri lõpus palume võimalusel toetada õpetajaid annetuse ehk dāna’ga.


Laagris osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida, sest kohtade arv on piiratud. Palun anna hiljemalt 25.07 märku oma osalusest meiliaadressile . Lisateavet kohalepääsemise kohta saadetakse osalejatele 26.07. Pärast registreerimise kinnituse saamist maksa osalustasu panka MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907 (Swedbank).