Budakoja sügisene mõtlus- ja matkalaager


Sündmuse detailid

  • Toimumisaeg:
  • Rubriigid:

13-15. oktoobril 2023 toimub Budakoja nädalavahetuse sügislaager Lääne-Virumaal, Pikeveres, Oti talus.

NB! Et ruumide suurus seab omad piirid, on praeguseks laagrisse registreerunute arv täis ja rohkem osalejaid sellesse laagrisse ei mahu. Soovi korral võib end lisada laagri ootejärjekorda juhuks, kui mõni koht vabaneb.


Nädalavahetuse laager ühendab meeleharjutuse, matkamise, looduse tundmaõppimise ja eestlaste rahvapärimuse. Lisaks mediteerimisele külastame Jnanakara juhendamisel mõningaid ajaloolisi eestlaste pühapaiku Pikevere ümbruses, Herdis tutvustab kohalikku loodust ja Helena ning Jana juhendavad temaatilisi regilaule. Matkal püüame ruumi anda ka kõndmeditatsioonile ja vaikusele iseendas ning looduses. Bodhikara räägib sellest, mida võime palverännaku praktika kogemustest õppida Triratna budistlikus kogukonnas laiemalt. Plaanis on ka värskes õhus matkalõunat valmistada. Toiduga seonduva korraldusliku poole on enese õlule võtnud seekord Baldur. Vahva on ka kokkusattumus, et Pikevere Oti taluhoone saab sel aastal 100 aastaseks.

Laager algab laagripaika ettevalmistavate talgutega reedel (13.10) kell 14.30 ja lõpeb pühapäeval (15.10) lõunasöögiga kell 12.30. Juhul, kui talgutel ei ole võimalik osaleda, on laagri alguseks planeeritud reede õhtu kell 19. Matk toimub laupäeval (14.10) algusega kell 10 ja lõpeb orienteeruvalt kell 16. Matka plaanitud pikkus oleks u 14 km. Nii matka kestus kui pikkus võivad muutuda sõltuvalt ilmastikuoludest.

NB! Laager sobib neile, kes on hingamise teadvustamise ja siira heasoovlikkuse (metta bhavana) meditatsioonidega varasemast tuttavad.


Registreerimine: palun saada meil oma osalemissooviga meiliaadressile  (hiljemalt nädal enne, st reedel, 6. oktoobril). Pärast registreerimise kinnituse saamist maksa osalustasu panka MTÜ Budakoda kontole: EE342200221020043907 (Swedbank).

Matkavarustus: palun võta kaasa mugavad jalanõud ja mitu kihti riideid erinevate ilmastikuolude tarvis. Väike seljakott, kuhu mahuksid isiklik joogipudel, supikauss, lusikas, tagavarasokid ja mõningad hügieenitarbed (n jalaplaastrid, huulesalv jmt) oleks samuti hea.

Ööbimine: Võtke kaasa linad või magamiskott. Madratsid ja padjad ning ka mõni lisatekk on kohapeal olemas. Majutumisel tuleb valmis olla magama põrandal madratsitel ning teistega tuba jagama.

Soovitatav osalemistasu: 60 eurot (toetajahind 80 eurot). Ühiselt valmistatav taimetoidueine sisaldub hinnas.


Pikeverre saab tulla autoga või siis rongiga Tamsallu (või ka Kiltsi), kuhu saame autoga vastu tulla. Praeguse sõiduplaani järgi oleks kõige optimaalsem, kui kõik rongiga tulijad valiksid lõunased reisid Tamsallu:

rong Tallinnast kl 12.56 jõuab Tamsallu 14.05
rong Tartust 13.08 jõuab Tamsallu 14.05

Kuna sõiduplaanid võivad aeg-ajalt muutuda, soovitame aktuaalset infot kontrollida siit: https://elron.ee/

Kui soovid, et sulle rongile vastu tuldaks, anna oma rongiga tulemisest palun eelnevalt teada.

Autoga tulijatel soovitame süsinikujalajälje vähendamiseks osutada heldust ka kaasteelistele.